15.2.2014 otevřeno: 1307 x

Zlín potrápil Michalovce, Most a Šaľa nedaly soupeřům šanci

Vyrovnaná utkání 16. kola WHIL sledovali diváci ve Zlíně a v Olomouci, naopak zcela jednoznačné byly zápasy hrané v Šaľe a v Mostě. Přečtěte si, co se dělo na interligových palubovkách.

WHIL – 16. kolo

Zlín - Michalovce 26:28 (16:15)

Ženský interligový víkend, ve kterém mají diváci po dlouhé době možnost vidět celé kompletní kolo, odstartoval zápas mezi Zlínem a Michalovci. Michalovečanky jen tak tak v dohrávce minulého kola ubránily proti Šaľe těsné vítězství, po senzačním výsledku v souboji s Východňárkami sahaly i Zlíňanky. Domácí házenkářky byly ve vedení celou první polovinu utkání. Jejich náskok byl v některých chvílích až tříbrankový (9:6, 15:12). Úspěšným proměňováním sedmimetrových hodů se na tom významně přičinila Tóthová, dalšími pěti brankami doplnila jejích osm tref Hradilová. Do kabin šly sice s minimálním, ale přece jen vedením 16:15 právě házenkářky Zlína. I ve druhém poločase byla hra dlouho vyrovnaná, ovšem na branky výrazně chudší. Brankostroj Michalovců se ne a ne roztočit. Ono se není ani čemu divit – program slovenských mistryň byl v uplynulých dnech opravdu náročný. Oba cely se prostřídaly v držení minimálního náskoku, ještě čtyři minuty před koncem byl ale stav vyrovnaný (25:25). V závěru se však ukázala zkušenost hostujícího celku. V 58. minutě šly Slovenky zásluhou Trehubové do dvojbrankového vedení 27:25 a Zlíňanky   i přes obrovskou snahu manko zvládly jen zkorigovat. Poslední slovo ale patřilo Michalovcům, konkrétně Holešové, která zpečetila v posledních vteřinách zápasu slovenské vítězství (26:28).

Nejlepší střelkyně Zlína: A. Tóthová 10/4, Hradilová 8, Nudni 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 7, Kovaličková 4, Rebičová 4
Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Hanák, Novotný, diváků: 350

Olomouc – Poruba 23:21 (14:10)
Oproti tomu překvapivě suverénně si vedly házenkářky Zory v zápase s Porubou. Do utkání vlétly energicky a rychle se ujaly výrazného vedení 6:1. Střelecky vynikaly Kubáčková s Berovou a až do přestávky se Hanačkám dařilo udržovat si čtyřbrankový náskok. Výrazné vedení Olomouce začaly Ostravanky stahovat po první desetiminutovce druhé půle zápasu. Tříbranková série z rukou Poznarové, Rechtorisové a Hrbkové znamenala dotažení čtyřbrankové ztráty na rozdíl jediného gólu (18:17). Hanačky se ale nehodlaly vzdát bodů z dobře rozehraného utkání a nebezpečně se přibližující soupeřky zase odkázaly do patřičných mezí – vzaly si zpět čtyřbrankový náskok (21:17). V závěru se ještě jednou pokusily Sokolky o korekci, Olomouc si ale vedení pohlídala a v poklidu dovedla zápas do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Berová 8, Kubáčková 6, Růžičková 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Šviráková 5, Hrbková 5/2, Adámková 3
Sedmimetrové hody:0/0 – 4/2, vyloučení: 5 (ČK Berová) – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 150

Momentka z utkání mezi Mostem a Pískem.

Foto David Homola

Šaľa - Senec 43:19 (21:8)
Šaľa ani na okamžik nezaváhala a nabuzena dobrým výkonem v dohrávce 15. kola proti Michalovcům bez problémů potvrdila roli favorita v souboji se Sencem. Senečankám nadělily domácí házenkářky možná až příliš krutou porážku, vždyť už o přestávce vedly nad hostkami třináctibrankovým rozdílem! Ani ve druhém poločase se Senci nevedlo lépe a obzvlášť první dvanáctiminutovka vypadá při pohledu do zápisu z utkání z pohledu Sence přímo strašidelně. Tento úsek hry prohrály Senečanky 9:1 a zápas už byl pak pro Šaľu téměř exhibicí, kterou dovedly ke čtyřiadvaceti brankovému vítězství.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Sláviková 6, Klučková 6/1
Nejlepší střelkyně Sence: Dudová 5/2, Štefíková 4/3
Sedmimetrové hody: 6/4 - 5/5, vyloučení: 7- 7 (přímá ČK Popovičová), rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 300

Most – Písek 32:16 (13:8)
Podobně jednoznačně jako ve čtvrtek v utkání proti Jindřichovu Hradci si vedly házenkářky Mostu i v sobotu proti Písku. O přestávce sice vedly „jen“ o pět branek, Beňušková, Matoušková, Jeřábková a spol. si to ale vynahradily ve druhém poločase. Do branky Písku se tady snesla branková smršť, zvlášť úsek mezi 36. a 47. minutou vyhrály Severočešky 9:1. V závěru se ještě Konigová a ze sedmiček Součková dokázaly prosadit a ztrátu mírně zkorigovat, přesto však házenkářky Mostu nastřílely Písku dvojnásobek branek, než samy inkasovaly a přesvědčivě zvítězily.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 6/4, Jeřábková 4, Janoušková 4
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 4, Palasová 3, Konigová 2, Součková 2/2
Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 473