16.2.2014 otevřeno: 1013 x

Slavia po víkendu na medailové pozici

Posledními dvěma zápasy bylo dohráno 16. kolo WHIL. Utkání v Praze i v Hluku, kde své utkání odehrálo proti Jindřichovu Hradci Veselí, se vyvíjela naprosto jednoznačně ve prospěch domácích týmů a skončila vysokými brankovými rozdíly.

WHIL – 16. kolo

Slavia – Partizánske 34:25 (17:10)
Zápas mezi Slavií a Partizánskym nepřinesl ani zdaleka tak vyrovnaný souboj, jak se podle tabulkové pozice obou celků očekávalo. Slavistky se ujaly vedení hned ve druhé pětiminutovce zápasu, na jejímž konci to bylo 9:5. Svůj náskok pak navýšily domácí házenkářky, jmenovitě Knedlíková s Jonášovou, ještě pětibrankovou šňůrou těsně před přestávkou na poločasových 17:10. Druhý poločas pak byl vyrovnanější. Ve 38. minutě se Partizánskemu podařilo korigovat na rozdíl čtyř branek 16:20, ovšem další pětibranková série Pražanek opět znamenala navýšení náskoku na 26:17 na konci střetí čtvrtiny utkání. Dokonce na jedenáct branek rozdílu odskočily Slavistky soupeřkám pět minut před koncem zápasu (32:21), když se několika pěknými brankami předvedly Rajnohová se Seluckou. Těsně před koncem se pak podařilo Blažekové s Kertézsovou alespoň kosmeticky skóre upravit, i tak bylo vítězství Slavie jednoznačné a Pražanky se tak posouvají na medailovou příčku.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 7, Selucká 7, Jonášová 5/1, Rajnohová 5
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kertézsová 8/2, Michnová 7, Blažeková 6
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 160

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 37:15 (17:7)
Papírovým předpokladům naproti tomu dokázaly zcela jednoznačně dostát házenkářky Veselí, které se po dvou prohrách opět radovaly z vítězství. Celým utkáním prošly Panenky zcela suverénně. Po dvaceti minutách hry vedly o devět branek a do přestávky své vedení ještě o branku navýšily (17:7). Zcela vražedný pak byl v jejich podání nástup do druhé půle – úvodní desetiminutovku vyhrály Veselanky 10:2 a jejich vedení tak bylo již sedmnáctibrankové (26:9). Do konce zápasu povolily Hradečankám ještě šest tref, držely si však stále asi osmnácti až dvacetibrankový náskok! Své vítězství pak korunovaly pětibrankovou šňůrou v samém závěru utkání z dílny Viniatynské a Šustkové.

Nejlepší střelkyně Veselí: Bačíková 7, Chrenková 6, Štetáková 4, Šustková 4, Varjassiová 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Kohoutová 6, Maryšková 3, Kylarová 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 2 – 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 250

Štetáková přispěla k vysokému vítězství Veselí čtyřmi trefami.