1.3.2014 otevřeno: 1293 x

Písek vybojoval druhé vítězství, oplatil porážku Senci

Dvě utkání nejvyšší ženské soutěže byla na programu v sobotu odpoledne. V Písku bojovaly dva celky ze spodních pater tabulky a Jihočešky urvaly v měření se Sencem druhé vítězství této sezóny, v moravském derby porazilo Olomouc Veselí.

WHIL  – 18. kolo

Písek – Senec 39:18 (15:6)
Souboj outsiderů z dolních příček tabulky se odehrál v sobotu odpoledne v Písku. Poslední vzájemné měření v Senci skončilo nejtěsnějším možným vítězstvím Slovenek a Písek dostal na domácí půdě šanci porážku oplatit. A využil ji bezezbytku. Domácí házenkářky do toho šlapaly od prvních minut, záhy vedly 6:1, pět minut před přestávkou 13:6 a během přestávky ukazovalo skóre stav 15:6! I nástup do druhého poločasu měly Jihočešky raketový a po pěti minutách hry vedly třináctibrankovým rozdílem. Navíc hned v úvodu druhého poločasu viděly červenou kartu dvě ze seneckých házenkářek a na začátku třetí čtvrtiny zápasu vedení domácích narostlo na patnáct tref. V poslední minutě se Písek ve svém náskoku překulil přes kulatou dvacítku (38:18) a nakonec vyprovodil Senec na cestu domů s jednadvacetibrankovou náloží.

Nejlepší střelkyně Písku: Königová 7, Malá 6, Součková 5, Bubeníková 5, Kutlvašrová 5
Nejlepší střelkyně Sence: Štefiková 7, Gáliková 3, Kurčinová 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 215

Olomouc – Veselí n. M. 27:19 (14:9)
Do moravského derby vstupovaly v roli favoritek házenkářky z hanácké metropole. A papírovým předpokladům dokázaly i dostát. Zápas se změnil v jednoznačnou záležitost pro domácí celek. První pětiminutovka sice patřila Panenkám, které se dostaly do vedení 4:2 a dvoubrankový náskok si udržovaly asi do 20. minuty. Potom se o vyrovnání na 8:8 postarala Dostálová a až do přestávky se už Hanačky vedení nevzdaly. Hned na začátku druhého poločasu se Hanačky ujaly pětibrankového vedení a dále ho během dalších dvaceti minut navyšovaly. V 50. minutě to bylo o devět 22:13. Tuto ztrátu se ještě podařilo Veselnkám jednou mírně snížit, házenkářky Zory se však opíraly o brankářku Dederlovou, na ní však nestačila ani dobře střílející Jandásková s Bačíkovou. Krátce před koncem si Olomouc vzala zpět devítibrankový náskok a slavila jednoznačné vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 4/3, Dostálová 4, Berová 4, Růžičková 4
Nejlepší střelkyně Veselí: Bačíková 4, Chrenková 3/3, Jandásková 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 280