5.3.2014 otevřeno: 1349 x

Středeční předehrávka i dohrávka přinesly vítězství hostujících celků

Dvě utkání WHIL byla na programu ve středu večer. A body nezůstaly ani v Mostě, ani ve Veselí, respektive v Hluku, kde Panenky svá utkání momentálně sehrávají. Vítězství si připsaly Slavia a Michalovce.

WHIL – 18. kolo – dohrávka

Most – Michalovce 26:31 (10:14)
Porážku z devátého kola chtěly Michalovcům oplatit házenkářky Mostu, ovšem po nevydařené druhé desetiminutovce zápasu nakonec bojovaly jen o úpravu ztráty na esteticky přijatelnou velikost. Michalovečankám se vedlo lépe od 5. minuty, kdy poprvé nasypaly do sítě Mostu pětibrankovou sérii (4:2) a přinutily trenéra Poloze poprvé sáhnout po zeleném „téčku“. Ovšem jen se Mostu podařilo vyrovnat (4:4), zavelely Východňárky znovu do útoku, následující desetiminutovku vyhrály 9:1 a rázem vedly o osm. V závěru poločasu se sice Andělům podařilo manko stáhnout, i tak si do kabin nesli pětibrankovou ztrátu. Druhý poločas byl vyrovnanější, i tak se ale několikrát Michalovcům podařilo zvýšit náskok na sedm až osm gólů. Rozstřílela se sice Beňušková, ovšem ani jejích sedm tref, jimiž ve druhé půli přispěla na konto Mostu, nevedlo k zásadnější korekci. Spolu s ní našla trvalejší recept na slovenskou obranu jen Borovská. Michalovce tažené Szöllösiovou, Trehubovou a Horňákovou hlídaly odstup a v poklidu dovedly zápas k pětibrankovému vítězství.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 8, Borovská 6, Martinková 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 9, Horňáková 7, Trehubová 7
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 1000

Momentka z bojovného utkání na severu Čech.

Foto Zdeněk Koza

WHIL – 19. kolo – předehrávka

Veselí n. M. – Slavia 21:26 (12:13)
Z palubovky soupeře si body z předehrávaného utkání 19. kola odvezly i Slavistky, pro které to tak byla poslední vzpruha před odvetou dobře rozehraného čtvrtfinále Challenge cupu. Utkání odehrané v Hluku bylo o poznání vyrovnanější než to, které se hrálo na severu Čech. Ve 12. minutě vedly Pražanky nad Panenkami o čtyři branky, ovšem o přestávce dělila oba celky jen jediná trefa. Ve 35. minutě se po trefě Šustkové dostaly Veselanky dokonce podruhé v zápase do vedení (15:14) a díky aktivitě Chrenkové si náskok i udržovaly. Zpátky na svoji stranu překlopily vedení Slavistky ve 41. minutě po důležité trefě Selucké (17:18), postupně zvedly náskok na čtyři góly, pak na pět a při zvuku klaksonu na konci utkání ukazovalo skóre stav 26:21.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 8/4, Bačíková 4, Štetáková 2, Šustková 2
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 6, Kutlvašrová 5, Jonášová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák

Lukšíková pro průchodu "reprezentační" obranou Keclíková - Kutlvašrová.