7.3.2014 otevřeno: 950 x

Poruba nepřipustila překvapení, Zlín poslala domů s prázdnou

I bez trojice kanonýrek si Poruba dokázala poradit se soupeřkami ze Zlína a přesvědčivě zvítězila v páteční předehrávce 19. kola WHIL.

WHIL – 19. kolo

Poruba - Zlín 33:28 (18:11)
Po slavnostním zahájení zápasu, při němž vedení porubského klubu poděkovalo své bývalé hráčce Alžbětě Tóthové, která před sezonou odešla právě do Zlína, za dvě odehrané sezóny, se domácí bez klíčových opor Uhrákové, Poznarové a Minarčíkové pustily do boje se Zlíňankami taženými právě Tóthovou. Ta se před ostravským publikem blýskla šesti brankami, ovšem i přes její snahu se Poruba rychle ujala vedení a na konci první čtvrtiny zápasu měla na Zlín už šestibrankový náskok 9:6. Do šaten si nesly ještě o jednu branku vyšší vedení, které si pak v poklidu Porubanky udržovaly i ve druhém poločase. Chybějící porubské kanonýrky zastoupily Šviráková, Hrbková a Adámková. Korekce osmibrankové ztráty se Zlínu podařila v 54. minutě, kdy se dotáhl na rozdíl tří branek (28:25), ovšem dobře mířící Sokolky si vzaly zpátky pětibrankový náskok a ten si pak udržely až do konce.

Nejlepší střelkyně Poruby: Adámková 7, Hrbková 6, Šviráková 6
Nejlepší střelkyně Zlína: Handlová 7, Tóthová 6/2, Dufková 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 143