8.3.2014 otevřeno: 1130 x

Mostečanky po pauze znovu vítězné, ani jeden jihočeský celek nezabodoval

Tři utkání má za sebou předehrávkami do celého týdne roztažené 19. kolo WHIL. Mostečanky se znovu dostaly do tempa a vezou vítězství z Olomouce, Písek ani Jindřichův Hradec v souboji se slovenskými siláky na body nedosáhly.

WHIL – 19. kolo

Olomouc - Most 26:39 (18:19)
Mostečanky opět naskočily na vítěznou vlnu. Povedlo se jim to na rovinaté Hané, odkud si zpátky ne sever Čech přivezly třináctibrankové vítězství. Skóre bylo více méně vyrovnané do 18 minuty. Následující pětiminutovku vyhrály Mostečanky 6:1 a rázem vedly o pět branek. Olomouc se ale vrátila do hry, poslední předpřestávkovou pětiminutovku ovládla a do šaten šla jen s jednobrankovou ztrátou 18:19. Nástup do druhé půle zvládly lépe Mostečanky, o svém vítězství ale rozhodly teprve únikem v podobě sedmibrankové šňůry mezi 37. a 44. minutou, kdy utekly soupeřkám na rozdíl deseti gólů a na to už nezvládly házenkářky Zory adekvátně zareagovat. Most přidal ještě jednu pětibrankovou sérii a nakonec devětatřicátou brankou zpečetila jeho třináctibrankové vítězství mládežnická reprezentantka Jeřábková.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7/1, Berová 5, Salčáková 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 7, Beňušková 6/4, Matoušková 5
Sedmimetrové hody 2/2 – 5/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 395

Partizánske – Písek 28:24 (18:12)
Po statečném boji podlehly Písečanky i v odvetě vzájemného měření házenkářkám Partizánskeho. V domácím dresu s jedenácti trefami zazářila Michnová, na kterou se jihočeským hráčkám nepodařilo za celý zápas najít recept. Zásluhou Michnové, ke které se čtyřmi brankami v první půli přidala Blažeková, budovaly Slovenky náskok od 12. minuty, potom co jim v prvních deseti minutách Písečanky mocně vzdorovaly. Závěr poločasu byl v podání Partizánskeho jednoznačný a o přestávce ukazovalo skóre šestibrankový náskok domácích. Vstup do druhého poločasu pak Češkám nevyšel, jejich ztráta rychle narostla na deset gólů a až do konce utkání Písek ztrátu stahoval. Jihočešky bojovaly až do konce a za sympatický výkon si vysloužily alespoň korekci na čtyřbrankový rozdíl. Body ale ze Slovenska podle očekávání nevezou.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 11/1, Blažeková 6, Bettáková 4, Hollá 4
Nejlepší střelkyně Písku: Malá 3/2, Sichmanová 3, Kutlvašrová J. 3, Součková 3, Vrabcová 3/2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 3 - 8, rozhodčí: Klimko, Volentics, diváků: 452

Jindřichův Hradec – Šaľa 21:33 (7:17)
Vyrovnané bylo na jihu Čech skóre jen do 14. minuty a stavu 5:6, následujících patnáct minut utkání ovládly Slovenky poměrem 11:2 a do kabiny si nesly pohodlný desetibrankový náskok. Stejně jednoznačně se vyvíjelo skóre i na začátku druhé půle, kdy vedení hostek narostlo na 24:9, do zápisu promluvily střelecky na straně hostujícího týmu téměř všechny hráčky soupisky a pro Jindřichův Hradec to vypadalo na ručník. Hradečanky ale bojovaly až do posledního hvizdu a v závěru dosáhly zásluhou Kohoutové alespoň korekce na konečný dvanáctibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 7/4, Kohoutová 5, Kylarová 2
Nejlepší střelkyně Šaľa: Súkenníková 7, Pócsiková 5, Kodajová 4, Trochtová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 0/0, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 165