9.3.2014 otevřeno: 1605 x

Galapředstavení Pařížanek v odvetě čtvrtfinále Challenge Cupu

Zcela suverénní výkon předvedl v pohárové Evropě favorizovaný francouzský klub Issy Paris, který deklasoval domácí Slavii rozdílem 18 branek! České týmy tak v letošní sezóně evropských pohárů končí.

Poslední klubový zástupce české házené v pohárově Evropě svou cestu Challenge Cupem zakončil dnes na domácí půdě, kde nestačil na největšího favorita soutěže, hvězdami nabitý klub s pařížského předměstí Issy les Moulineaux. Z prvního duelu si sice Pražanky přivezli nadějnou remízu, ale odveta probíhala před výtečnou kulisou sedmi stovek diváků zcela v režie „Francouzek“, jejichž hru s přehledem řídila norská reprezentantka Brine S. Offtendalová. V brance hostujícího celku pak famózní výkon Attingréová, která držela na uzdě Slavistické střelkyně ze všech pozic. Trenér Morel pak neváhal Attingréovou stahovat v útočné fázi a využívat opakovaně už v první půli variantu s prázdnou brankou. Slavistky ji sice jednou dokázali ztestat, ale zejména v oslabeních přinesla francouzskému týmu důležité branky. Také díky nim si už od páté minuty začal budovat náskok, který postupně narůstal - domácí hráčky jej držely na únosné mezi naposledy v desáté minutě, kdy na tabuli svítilo skóre 4:6, po dalších pěti minutách už ale Issy Paris vedlo 5:14 a o postupujícím v té chvíli bylo de facto jasno. Díky maximální snaze dokázala Slavia narůstající rozdíl do přestávky přibrzdit a do šaten se odcházelo za stavu 12:22.

Na svátek ženské házené si v neděli našla cestu spousta lidí, kteří vytvořili Slavistkám příjemnou kulisu.

Foto Robert Grim

Jenže počátek druhé půle odstartoval čtyřbrankovou šňůru Francouzek a po deseti minutách hry to bylo již 13:30 a trenér Hlavatý si bral oddechový čas. Slavia dělal maximum, ale na více než skutečně kosmetickou korekci náskoku soupeřek, který byl čtvrt hodiny koncem už dvacetibrankový, to nestačilo. Utkání skončilo nakonec osmnáctibrankovým rozdílem, což byla s ohledem na dosavadní pohárovou bilanci pro sešívané krutá tečka - pro pražský klub to byla vůbec první prohra v letošní pohárové sezóně, kterou zakončila pro českou házenou velice pozitivní bilanci čtyř výher, jedné remízy a jedné prohry.

DHC Slavia Praha - Issy Paris Hand 23:41 (12:22)

Střelkyně a statistky naleznete ZDE

Došlo na má slova, že Francouzsky jsou jasnými favoritkami, a že výsledek z prvního zápasu nelze přeceňovat. Přestože jsme si to stále připomínali, od začátku bylo pro mě citelné, že jsem nenastoupili tak agresivně a koncentrovaně jako ve Francii, a to nebyl přístup, se kterým bychom měli šanci na úspěch. Soupeřky zcela zaslouženě zvítězily a ukázaly svou extratřídu, která převyšuje dle mého názoru úroveň všech týmů v tomto poháru.“

Tomáš Hlavatý, trenér DHC Slavia Praha

Hráčky jako Offtedalová jsou o několik levelů výše a oba zápasy pro nás byly velkou školou. Dělaly jsme s holkama maximum, ale ukázala se síla soupeřek, které zaslouženě postoupily. Věřím ale, že nás pohárová zkušenost někam posunula, a že to zúročíme v koncovce domácí soutěže.“

Kamila Kordovská, spojka DHC Slavia Praha, v zápase 3 branky, dorostenecká reprezentantka ČR

Jana Knedlíková - elitní kanonýrka pražské Slavie i české reprezentace.