15.3.2014 otevřeno: 1461 x

Most deklasoval Senec, Michalovcům vzdorovalo Partizánske

Pomalu ale jistě se blíží k závěru i základní část nejvyšší ženské soutěže a Michalovcům i pravděpodobné vítězství v této společné části soutěže. Jejich náskok na Most je dvě kola před koncem poměrně bezpečný a zisk trofeje jim pojistí jediný bod.

WHIL – 20. kolo

Michalovce – Partizánske 23:21 (9:9)
Po posledním sedmatřicetibrankovém vítězství nad Sencem se Michalovce opět dočkaly vyrovnanějšího soupeře. Házenkářky Partizánskeho dokonce dlouho dokázaly tahat za delší konce, konkrétně v úseku hry mezi 7. a 22. minutou (2:4, 4:6, 6:9). Vyrovnat na poločasových 9:9 se podařilo až těsně před koncem poločasu zásluhou trefy Trehubové. K vidění byla defenzivní házená a málo branek. I v úvodu druhé půle se dařilo lépe Partizánskemu, ve 39. minutě se ale Michalovečankám podařil obrat (15:13) a ztrátu naopak dotahovaly hostky. Ještě v 50. minutě se Partizánskemu podařilo vyrovnat na 17:17, závěr se ale lépe povedl domácím. Východňárky poslední pětiminutovku zvládly a nakonec slavily dvoubrankové vítězství.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubová 8/1, Horňáková 4
Nejlepší Střelkyně Partizánskeho: Michnová 8/2, Kertézsová 5, Hollá 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 1000

Michalovce si svou jízdu soutěží užívají.

Písek – Poruba 18:22 (3:12)
Prohrané utkání dokázaly zdramatizovat házenkářky Písku. První poločas byl v jejich podání opravdu velmi nevydařený. Za celých třicet minut se zmohly jen na tři zásahy (3:12). Naopak po změně stran se Písečanky dostaly do hry, Poruba polevila v tlaku, ovšem stále si hlídala dostatečný odstup. Na kvalitní Sokolky Písku nestačil ani výrazně zlepšený výkon a přesto, že utkání v závěru alespoň trochu zdramatizovaly, odešly ze zápasu poraženy 18:22.

Nejlepší střelkyně: Součková 5, Malá 5, Palasová 5/2
Nejlepší Střelkyně: Hrbková 7, Chovancová 7
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 180

Most – Senec 44:9 (18:4)
Toto bylo opravdu téměř vraždění neviňátek. Senečanky si přivezly jen jednu hráčku na střídání a tak nebylo doslova v jejich silách vzdorovat silnému mosteckému výběru. Za celé utkání nastřílely Senečanky jen devět branek! Sedm z nich pocházelo z rukou dua Kurčinová – Marčeková. Hrálo se tak jen o to, jak vysoká jejich porážka bude a zda Most překoná sedmatřicetibrankový rozdíl, kterým Senec podlehl Michalovcím. Ve 40. minutě to bylo o dvacet a Most tak mohl na hřišti protočit celou lavičku a vyzkoušet některé taktické věci pro závěr základní části. Nakonec ale Severočešky Michalovce v souboji na dálku nepřekonaly, protože Senec porazily „jen“ o pětatřicet branek.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Janoušková 6, Vysloužilová 5, Růčková 5
Nejlepší Střelkyně Sence: Kurčinová 4, Marčeková 3
Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 725

Hráčky Michalovců vědí, že vítězství v soutěži mají na dosah.