16.3.2014 otevřeno: 1221 x

Olomouc padla v Praze šestnáctibrankovým rozdílem

O šestnáct branek prohrály v Praze házenkářky Olomouce. Slavie nedala Zoře šanci a zvítězila jednoznačně poměrem 34:18.

WHIL - 20. kolo

Slavia - Olomouc 34:18 (19:7)
Házenkářky Slavie po důstojném rozloučení s evropským pohárem vykročily výborně do závěrečných kol základní části WHIL. Už v prvním poločase Slavia na hřišti jasně dominovala. Pražanky sice inkasovaly jako první, ale hned na to šestibrankovou šňůrou šly do výrazného vedení a ve 25. minutě měly na svém kontě už desetibrankový náskok. Hanačky ani před odchodem do kabin nedokázaly skóre zkorigovat na přijatelnější rozdíl a do druhého poločasu si nesly dvanáctibrankovou ztrátu. I ve druhém poločase měla Slavia vývoj utkání plně pod kontrolou a své vedení ještě v závěru navýšila. V 53. minutě vedly domácí 33:14, konečné skóre pak ukazovalo stav 34:18.

Nejlepší střelkyně Slavie: Rajnohová 11, Chmelařová 4, Kordovská 4, Selucká 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7, Kubáčková 4, Kalová 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 80

Momentka z prvního poločasu utkání v Praze.