21.3.2014 otevřeno: 1215 x

V dohrávce 20. kola vysoké vítězství Zlína

Zlíňanky v pátek večer hostily doma házenkářky Jindřichova Hradce v dohrávce 20. kola. V dresu Jihočešek sice statečně vzdorovala jedenáctibranková Krupicová, na rovnoměrněji rozdělenou palebnou sílu Zlína ale sama nestačila a Hradec nakonec odjel domů s vysokou porážkou 36:21.

WHIL – 20. kolo, dohrávka

Zlín – Jindřichův Hradec 36:21 (17:12)

Zápas 20. kola nejvyšší ženské soutěže si v netradičním pátečním čase dohrávaly házenkářky Zlína a Jindřichova Hradce. Domácí házenkářky si poradily se soupeřkami z jihu Čech poměrně jednoznačně. Hradečanky vzdorovaly prakticky jen v úvodní pětiminutovce, poté začalo narůstat vedení domácích, které záhy vedly po sedmičce z ruky Tóthové 6:2. Potom se hostující házenkářky sice rozkoukaly a zásluhou Krupicové s Markesovou ztrátu stabilizovaly - ve 26. minutě to bylo 14:8 a o přestávce 17:12, v poslední čtvrtině utkání ale domácí opět přiložily na oheň pár polínek, ve 46. minutě vedly 25:17 a na začátku závěrečné desetiminutovky byl jejich náskok devítibrankový. Poslední minuty utkání pak Zlíňanky zcela ovládly a ve finiši zvedly rozdíl ve skóre na konečných 36:21.

Nejlepší střelkyně Zlína: Kamenářová 6/2, Tóthová 5/1, Očadlíková 5
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 12/2, Markesová 4, Kylarová 2, Vlková 2
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 221