5.4.2014 otevřeno: 1756 x

Michalovce vítězem WHIL

Letošní ročník WHIL zná své vítězky. Házenkářky Michalovců využily svou příležitost a ve 21. kole WHIL oslavily celkové vítězství v soutěži.

WHIL - 21. kolo

Poruba - Michalovce 24:32 (12:14)
Michalovečanky využily nabídnutou příležitost v sobotu večer na palubovce Poruby po vítězství nad domácími Sokolkami slavily vítězství ve 12: ročníku československé soutěže WHIL. V Porubě vyhrály nové československé mistryně poměrně přesvědčivě. Domácí házenkářky zaostávaly za Východňárkami po celé utkání. Ovšem v první půli se ještě držely alespoň na dostřel (12:14). Po návratu z kabin se pak chopily Michalovečanky otěží zápasu s ohromnou vervou a po jednoznačném výkonu si odnesly z Poruby vítězství poměrem 32:24.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9/5, Adámková 4, Mýlková 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 8, Tobiašová 7/1, Kiridžičová 6
Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Hanák, Novotný, diváků: 300

Olomouc - Šaľa 25:29 (16:14)
Domácí házenkářky dlouhých pětačtyřicet minut trápily favorizovaný slovenský celek a na Hané tak zápas dlouho směřoval k mírně překvapivému konci. V 9. minutě vedly Olomoučanky 6:3, v 17. minutě byly před soupeřkami o pět gólů (11:6). Potom se ale probudily Šaľanky a dotáhly se na 10:11. Do šaten si pak nesly jen dvoubrankovou ztrátu. Obrat v utkání přišel ve 43. minutě. Šestibrankovou šňůrou překlopily vedení na svou stranu Slovenky (21:19, 21:25) a náskok si pak hlídaly až do posledních minut. Z Olomouce si nakonec odvezly výhru 25:29.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8, Dostálová 4, Salčáková 4, Ždánská 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Súkenníková 7, Bíziková 6, Kodajová 5
Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 250

Partizánske - Senec 36:20 (20:9)
Senečankám se nedaří vylepšit si bodové konto ani v závěru ročníku WHIL. Hned v úvodních minutách udaly házenkářky Partizánského tempo zápasu a toto hlídaly po celých šedesát minut. Ve 12. minutě vedly hráčky Partizánskeho 10:1 a do přestávky zvedly vedení na jedenáct tref. Do hry se z týmu Partizánskeho dostaly i mladé hráčky z lavičky a i ty proti Senečankám dokázaly dovézt utkání k přesvědčivému šestnáctibrankovému vítězství.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 6, Michnová 5, Kertészová 5, Horníková 3
Nejlepší střelkyně Sence: Žákovská 6, Kurčinová 6/3, Štefíková 4/1
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Klimko, Volentics, diváků: 350

Slavia - Most 33:24 (14:12)

Asi nejatraktivnější a alespoň na českém území nejočekávanější utkání kola bylo měření mezi Slavií a Mostem. Vedení v utkání se zpočátku ujaly házenkářky Slavie, které dokázaly svůj náskok zvětšit dokonce do pětibrankových rozměrů. Most se však před přestávkou dotáhl na rozdíl dvou branek a utkání se tak výrazně zdramatizovalo. Po návratu z kabin Severočešky dokonce vyrovnaly (16:16). Domácí hráčky ale neskládaly zbraně a začaly znovu přebírat kontrolu nad zápasem. Podržela je brankářka Satrapová a v pohledném utkání si vzaly zpět výrazný náskok. Nad suverénkami z Mostu nakonec zvítězily až překvapivě přesvědčivě poměrem 33:24.

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 9/2, Rajnohová 7, Kutlvašrová 5, Selucká 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 6, Beňušková 6/3, Janoušková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 500

Veselí n. M. - Zlín 19:21 (11:8)
Nejnapínavější utkání 21. kola WHIL viděli diváci ve Veselí nad Moravou. V oblíbeném a divácky hojně navštěvovaném regionálním derby dlouho tahaly za kratší konec hostující házenkářky Zlína (7:4, 10:6). Během poločasové přestávky ukazoval ukazatel skóre tříbrankový rozdíl. Po deseti minutách druhého poločasu se házenkářky Zlína přiblížily soupeřkám na rozdíl gólu (14:13) a pak už se zápas tahal o jednu, dvě branky. O svém vítězství rozhodly domácí zlínské házenkářky v posledních pěti minutách, kdy Veselanky nedokázaly vsítit ani jedinou branku a Zlín tak slavil výhru 21:19.

Nejlepší střelkyně Veselí: Šustková 6/2, Tomečková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 6/2, Hradilová 4
Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 300

Utkání mezi Zlínem a Veselím se hrálo ve sportovní hale v Hluku. Vítězství nakonec v bojovném závěru slavily házenkářky Zlína. Foto Jaroslav Kolísek

Písek – Jindřichův Hradec 31:15 (14:8)
Utkání dvou tabulkově nejslabších českých celků tohoto soutěžního ročníků se odehrálo v Písku. Tentokrát jihočeské derby sledovaly tři stovky diváků a tito viděli zcela přesvědčivé vítězství házenkářek Písku. Prvních třicet minut utkání bylo na branky poměrně chudých, ovšem na jeho konci vedly Písečanky poměrně přesvědčivě 14:8. V dresu Jindřichova Hradce se nejčastěji prosazovaly Krupicová s Matouškovou, ovšem jejich střelecká potence nebyla v konkurenci Písečanek ani z daleka dostačující. Házenkářky Písku držely otěže zápasu pevně v rukou a jejich vedení rostlo geometrickou řadou. Narostlo do šestnáctibrankových rozměrů a Písek tak slavil skvělé a vysoké vítězství.

Nejlepší střelkyně Písku: Malá 9, Součková 3, Šichmanová 3
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Matoušková 4, Krupicová 4/1, Kylarová 2, Kohoutová 2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 300