12.4.2014 otevřeno: 2272 x

Interligové medaile jsou rozděleny

Ve společné československé části WHIL je dobojováno. Medaile jsou rozděleny. Jakou má tedy kdo výchozí pozici pro následující národní souboje?

WHIL - 22. kolo

Michalovce - Jindřichův Hradec 40:15 (18:7)
Konečně i před domácím publikem mohly házenkářky Michalovců oslavit celkové vítězství v tomto interligovém ročníku. A oslavily ho velkolepě – pětadvacetibrankovým vítězstvím nad týmem Jindřichova Hradce. Už v prvním poločase držely taktovku utkání pevně ve svých rukou domácí házenkářky, které si po pětadvaceti minutách hry vybudovaly desetibrankové vedení. To ve druhém poločase i přes snahu Jihočešek, které na dalekou cestu na východ Slovenska vyrazily ve značně omezené sestavě jedenácti hráček, narůstalo. Skóre se zastavilo až na kulaté čtyřicítce a v Michalovcích vypukly vítězné oslavy před tisícihlavou kulisou.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 8, Tobiašová 7/2, Rebičová 6
Nejlepší střelkyně J. Hradce Krupicová 5/2, Matoušková 4, Maryšková 2, Jonová 2
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Gedeon, Vydra, diváků: 1000

Senec - Poruba 15:36 (7:18)
Papírovým předpokladům odpovídalo utkání mezi Sencem a Porubou, které se v tréninkové atmosféře odehrálo jen před hrstkou diváků. Domácí házenkářky nedostaly od Porubanek šanci. Poruba nenechala Senec utkání ani v nejmenším zdramatizovat a dovedla zápas k jasnému jednadvacetibrankovému vítězství. Sama reprezentační kanonýrka Hrbková nastřílela do branky Sence tolik tref, kolik jich proměnilo celé slovenské družstvo v tomto utkání! Dalšími trefami přispěly k přesvědčivému vítězství Sokolek Chovancová, Minarčíková a Maiwelderová.

Nejlepší střelkyně Sence: Štefíková 7/2, Žákovská 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 15, Chovancová 5, Minarčíková 5, Maiwelderová 5
Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Beňo, Veselka, diváků: 30

Mistryně WHIL - Iuventa Michalovce!

Foto facebook Iuventa Michalovce

Most - Partizánske 32:24 (17:11)
Bez větších obtíží dokázaly Mostečanky splnit úlohu favorita, i tak na ně ale zbyla „jen“ bronzová interligová medaile. V závěru úspěšné sezóny je v československé tabulce přeskočily kromě Michalovců i Slavistky a ani vítězství nad Partizanským na tom už nic nezměnilo. Po deseti minutách hry vedly Severočešky 6:3 a do konce první třicetiminutovky vedení navýšily na šest tref (17:11). Náskok si udržovaly Růčková a spol i ve druhé půli a pět minut před koncem ho zvětšily dokonce na deset tref (29:19). V závěru se sice Slovenkám ještě zdařila mírná korekce, na tom, kterým směrem se vydaly dva body, jež se dělily v tomto utkání, to už ale nic nezměnilo.

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 7, Jeřábková 5, Janoušková 5
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 7, Blažeková 6, Gajdošová 3, Szökeová 3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2, vyloučení: 3 - 0, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 775

Písek - Veselí n. M. 21:22 (10:15)
Písku se v závěru soutěže daří, jakoby se mladé hráčky konečně na velkém hřišti rozkoukaly. Pěkně potrápily v posledním kole favorizované Veselí. V prvním poločase si sice Veselí vytvořilo pohodlný čtyřbrankový náskok (6:10) a i o přestávce vedly pětibrankovým rozdílem, druhá třicetiminutovka ale vyšla mnohem lépe domácím. Na branky sice byla o poznání chudší, Jihočešky však dokázaly dobře bránit a postupně stáhly pětibrankovou ztrátu až na rozdíl jediné trefy v 58. minutě. Poslední krok k zisku alespoň jednoho bodu, který by si za bojovný výkon určitě zasloužily, ale házenkářky Písku už nezvládly a z utkání odešly poraženy nejtěsnějším možným rozdílem.

Nejlepší střelkyně Písku: Součková 6, Palasová 3/2
Nejlepší střelkyně Veselí: Bačíková 5/1, Šustková 4/2, Varjassiová 4, Jandásková 4
Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/3, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 180 divákov

Zlín - Olomouc 29:15 (17:9)
Překvapivě jednoznačným rozdílem skončilo utkání mezi Zlínem a Olomoucí. Zlín vstoupil do utkání sebevědomě, jeho házenkářky si rychle vybudovaly náskok 9:2 a toto v podstatě rozhodlo o vítězi zápasu. Z takto vysoké ztráty se Olomoučanky dlouho vzpamatovávaly, a ačkoliv se jejich výkon zlepšoval, Zlíňanky postupně svůj náskok navyšovaly. Házenkářky Zlína byly dobře namotivované a převyšovaly soupeřky téměř ve všech herních činnostech. Střelecky při chuti byly Tóthová s Marčíkovou a i jejich zásluhou dokráčely Zlíňanky k přesvědčivému vítězství a zároveň i k postupu do play-off české části soutěže.

Nejlepší střelkyně Zlína: A. Tóthová 7, Marčíková 7, Brandová 5
Nejlepší střelkyně Olomouce: Berová 4, Pašková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 445

Slavia - Šaľa 31:27 (19:13)
Slavistky nakonec v mocném finiši a po zaváhání po většinu ročníku suverénně vedoucího Mostu nakonec Severočeškám vyfoukly před nosem druhou stříbrné medaile a i vítězství mezi českými týmy ve společné části WHIL. Do souboje o českou trofej tak budou startovat z vedoucího místa a tuto pozici si pojistily vítězstvím nad Šaľou v posledním kole WHIL. Šaľanky po úspěšném sedmimetrovém hodu Kodajové vedly v 11. minutě 5:4, na toto ale Pražanky odpověděly pětibrankovou šňůrou a o přestávce svítil na ukazateli skóre stav 19:13. Hned po návratu z kabin odskočily pak Slavistky soupeřkám na vzdálenost osmi tref, ve 43. minutě dělilo týmy už devět zásahů (25:16). Šaľanky se zkoncentrovaly po dobře načasovaném oddechovém čase a v 51. minutě ztrácely na Slavii jen čtyři trefy (23:27). Zkušené Slavistky ale vítězství ohlídaly a s domácími fanoušky oslavily stříbrné medaile.

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 11/7, Knedlíková 5, Kutlvašrová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Kodajová 9/4, R. Bíziková 6, Trochtová 3, Súkenníková 3
Sedmimetrové hody: 7/7 - 5/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Hanák, Horáček, diváků: 100