26.4.2014 otevřeno: 1754 x

V Mostě došlo na sedmičky, Slavia nedala šanci Zlínu

Rozběhly se boje play-off a play-out nejvyšší ženské soutěže. V českých zápasech slavily vítězství domácí týmy. Na Slovensku si na nejzajímavější duely fanoušci ještě počkají - Senec do Michalovců nepřicestoval.

WHIL – ČR - play-off

Most – Poruba 34:33 (13:14)
Vítězství s odřenýma ušima vybojovaly v úvodním utkání play-off házenkářky Mostu, když na své palubovce hostily výběr Poruby. Od prvních minut tahaly za kratší konec a ne a ne převrátit vedení na svou stranu. Až tři minuty před přestávkou se jim podařilo dotáhnout se alespoň na rozdíl dvou gólů a do kabin si nesly jednobrankovou ztrátu. Martinková pálila jako o život, Hrbková byla ale střelecky stejně úspěšná, navíc ji podporovaly Uhráková s Bělohoubkovou. Obrat se Mostu podařil až v samotném závěru, když čtyřbrankovou sadou přetočily stav utkání z 21:24 na 25:24. Poruba si vzala vedení zpět (25:26), v poslední minutě zajistila šanci ještě zabojova o vítězství domácím právě reprezentantka Martinková. Střílely se sedmimetrové hody. První série skončila nerozhodně 30:30. Až ve druhé sadě zajistila výhru Mostu velezkušená Vítková, která podobně pomohla svému celku i v evropském poháru. Naopak Minarčíková úspěšná nebyla a Poruba tak odešla z prvního zápasu poražena.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Růčková 4, Beňušková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9/1, Uhráková 5, Bělohoubková 3
Sedmimetrové hody: 4/3 (9/8) – 3/1 (9/7), vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Hanák, Horáček, diváků:575

Slavia – Zlín 32:24 (15:11(
Naproti tomu dokázala Slavia přesvědčivě naplnit úlohu favorita a z utkání proti Zlínu vyšla s jasnou výhrou 32:24. Na palubovce v prvním poločase Slavistky dominovaly a do šaten šly o přestávce s náskokem 15:11. Během první čtvrtiny druhé půle navýšily domácí svůj náskok na deset branek a ani ohromné nasazení bojovných Zlíňanek nestačilo na výraznější zdramatizování zápasu. Keclíková, Knedlíková a Kutlvašrová, to jsou střelecké jistoty domácích. Dnes je skvěle doplnily Rajnohová s mladičkou Kordovskou. Devítibrankový vzdor Tóthové byl tentokrát marný. Zlín odešel z prvního utkání play-off poražen poměrem 24:32.

Nejlepší střelkyně Slavie: Keclíková 6, Kordovská 5, Rajnohová 5
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 9/3, Hradilová 4, Nygrýnová 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 1 - , rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 220

WHIL – ČR – play-out

Veselí n. M. – Písek 28:23 (15:10)
O udržení v soutěži spolu bojovaly v prvním utkání házenkářky Veselí a Písku. Jihočešky držely se soupeřkami krok do 14. minuty a stavu 6:6. Pak začalo pomalu narůstat vedení domácích Veselanek, které stále využívají azyl okolních hal a Písku se postavily v Hodoníně. Pět minut před přestávkou vedly domácí házenkářky nad soupeřkami o pět gólů a stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre i o přestávce. Ani ve druhé půli se hostkám nepodařilo manko výrazněji zkorigovat, Panenky si udržovaly především zásluhou Chrenkové bezpečný odstup až do konce a soupeřky zdolaly poměrem 28:23.

Nejlepší střelci Veselí: Chrenková 9/3, Štetáková 6, Šustková 5/1
Nejlepší střelkyně Písku: Palasová 5/2, Součková 4, Michková 4
Sedmimetrové hody: 8/4 – 3/2, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 100

Házenkářky Písku bojují o záchranu s obrovským nasazením.

Foto Jaroslav Kolísek

Olomouc – Jindřichův Hradec 22:17 (11:8)
Druhým utkáním play-out byl souboj mezi Olomoucí a Jindřichovým Hradcem. Podobně jako zápas ve Veselí i v Olomouci dokázaly domácí dostát roli favorita a z utkání odešly s pětibrankovým vítězstvím. Pětigólový náskok si vtvořily domácí hráčky na konci 18. minuty a toto vedení si udržovaly až do konce, pouze s výjimkou krátké etapy mezi 24. a 27. minutou, kdy se Jihočešky dotáhly k soupeřkám na rozdíl tří tref.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Berová 5, Severová 5, Salašová 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 4/3, Matoušková 3? Kohoutová 3
Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 100

WHIL – SR – play-off

Michalovce – Senec
Utkání odloženo kvůli zdravotním problémům v týmu Sence. Více zde.

Partizánske - Šaľa 27:28 (13:14)
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 9/3, Hollá 8, Kertészová 5
Nejlepší střelkyně Šaľy: Bíziková 9, S. Szarková 5, Súkenníková 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Oťapka, Sivák, diváků: 800

Petra Štetáková při jednom ze svých útočných pokusů.