27.4.2014 otevřeno: 2280 x

Most znovu vítězný, Písek vyrovnal ve Veselí stav série

Nedělními odvetami pokračovaly v neděli boje play-off a play-out. Zatímco Olomouc si i podruhé poradila s celkem Jindřichova Hradce, Písek Veselí vzdoruje. Most přidal na své konto druhé vítězství v semifinálové sérii.

WHIL - ČR - play-off

Most – Poruba 25:23 (13:10)
Včera došlo při utkání v Mostě až na sedmičky, druhé vítězství ale Mostečanky vybojovaly s větším klidem. Hned v prvních minutách se chopily vedení 5:0 a náskok si udržovaly až do přestávky. Po návratu ze šaten sice Sokolky vyrovnaly na 13:13 a pak se ještě chvilku s domácími přetahovaly o minimální náskok, v 54. minutě se pak ale zase chopily tříbrankového vedení Severočešky, které zpět do sedla posadily Beňušková s Růčkovou a Jeřábkovou (24:21). Přesto, že v závěru dvěma brankami zase stáhly rozdíl na jedinou branku Hrbková s Adámkovou, z dvoubrankového vítězství se nakonec radovaly Mostečanky, pro něž vítězství stvrdila závěrečným zásahem Janoušková.

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 6/2, Janoušková 5, Růčková 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9, Revajová 7, Uhráková 3
Sedmimetrové hody: 4/1 – 0/0, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 560

Slavia – Zlín 35:22 (15:13)
Druhé vítězství přidaly na své konto i házenkářky Slavie. Diváci sledovali na obou stranách útočnou házenou, domácí házenkářky ale Zlíňanky pustily do vedení jen jednou a to hned za stavu 2:1. Potom už na hřišti více méně dominovaly Pražanky. Vyrovnat se podařilo Zlínu jen ještě jednou za stavu 9:9 z ruky Brzóskové. Do šaten si nesly dvoubrankový náskok Slavistky. Ty pak měly výborný vstup do druhého poločasu, kdy začaly jasně převažovat nad soupeřkami. Postupně navyšovaly vedení, až narostlo do třináctibrankových rozměrů. Druhou půli domácí ovládly poměrem 20:9 a nakonec slavily jasné vítězství 35:22!

Statistiky budou doplněny.

WHIL – ČR – play-out

Olomouc – Jindřichův Hradec 29:10 (10:2), stav série 2:0
Odvetou v Olomouci se protrápily házenkářky Jindřichova Hradce. Poté, co v sobotním duelu držely se soupeřkami krok, v nedělním zápase propadly téměř dvacetibrankovým rozdílem. Už na konci prvního poločasu svítil na ukazateli skóre stav 10:2! A to ještě jedna ze dvou tref padla z ruky Krupicové ze sedmimetrového hodu. I druhý poločas byl jasně v režii domácích, mezi kterými byla střelecky nejúspěšnější Huráňová. Spolu se Salčákovou a Salašovou měly největší podíl na konečném vítězství Olomouce poměrem 20:10. Z deseti proměněných střel Jihočešek jich bylo pět ze sedmiček.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Huráňová 6/2, Salčáková 5, Salašová 5
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 5/3, Matoušková 3/2
Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/5, vyloučení: 3 – 5 (přímá ČK Krupicová), rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 85

Kateřina Vlková při jednom ze svých střeleckých pokusů.

Veselí n. M. – Písek 20:21 (7:9), stav série 1:1
Jen velmi málo gólů viděli v neděli diváci v Hodoníně, ovšem z vítězství se tentokrát radovaly Písečanky, které oplatily sobotní porážku Veselí. První poločas skončil za stavu 7:9 ve prospěch Písku, když přesně mířily Součková a Šichmanová. O krok před soupeřkami se držely Jihočešky až do 50. minuty, pak se podařilo Bačíkové vyrovnat a až do konce zápasu pak trvalo přetahování o závěrečný náskok. Tím šťastnějším týmem na hřišti byl nakonec Písek, kterému vítězství zajistila závěrečnou vítěznou trefou Součková.

Nejlepší střelci Veselí: Chrenková 6/2, Bačíková 4, Viniatynská 3, Štetáková 3
Nejlepší střelkyně Písku: Součková 8, Vrabcová 3, Šichmanová 2, Michková 2, Bubeníková 2
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0, vyloučení: 2 – 6, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 70