2.5.2014 otevřeno: 1205 x

Prvními finalistkami jsou Slavistky

V pátečním utkání dokázaly Pražanky proměnit nabídnutý matchball a ve třech utkáních vyřadily v play-off české části WHIL Zlín.

WHIL – ČR – play-off – 3. utkání

Zlín – Slavia 25:27 (10:10), stav série 0:3
Zlíňanky ale byly Pražánkám opravdu důstojným soupeřem. První poločas byl zcela vyrovnaný, když zkušená Tóthová dirigovala zlínskou ofenzívu a držela svůj tým na dostřel Slavistkám. Vyrovnaná byla hra dlouho i ve druhé půli. Moravanky statečně vzdorovaly ambiciózní Slavii, Tóthová pálila jako o život s cílem udržet pro svůj tým alespoň teoretickou naději na postup do finále. Slavistky rozhodly o svém vítězství na začátku poslední čtvrtiny hrací doby, kdy Jačková s Keclíkovou poslaly svůj tým do čtyřbrankového vedení 19:23. Zlíňanky v sobě ještě vykřesaly dost sil, aby zdramatizovaly utkání dotažením se na jednobrankový rozdíl 25:26. Vítězství ale nakonec pojistila pražskému týmu Jonášová sedmadvacátou brankou a Zlíňanky tak po bojovném výkonu odešly z utkání poraženy poměrem 25:27.

Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 10/4, Marčíková 4, Brandová 3
Nejlepší střelkyně Slavie: Rajnohová 7/2, Jačková 7, Kaclíková 5/1
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 380

Eliška Jačková se před zlínským publikem předvedla sedmi důležitými góly.

Foto Alex WIpf

I přes deset přesných tref Alžběty Tóthové odešel Zlín z utkání poražen o dvě branky a zahraje si "jen" o třetí místo.