3.5.2014 otevřeno: 1513 x

O titul se Slavistky poperou s Mostem

Po sobotních zápase je znám i druhý finalista letošní české části WHIL. Mistrovský titul vybojuje Slavia nebo Most. Naopak svou účast v soutěži budou obhajovat Jindřichohradečanky, které však svého soupeře ještě neznají.

WHIL – ČR – play-off

Poruba – Most 21:28 (9:13), stav série 0:3
Porubanky nedokázaly odvrátit matchball Mostu a doma podlehly Severočeškám ve třetím utkání poměrem 21:28. Házenkářky Baníku se chopily vedení hned v prvním poločase. Rychlé brejky a zkušenost reprezentačních kanonýrek vedly k tomu, že první poločas Most vyhrál rozdílem čtyř branek. Mostečanky táhly Beňušková a Růčková, ve druhé půli se přidala Jeřábková. Vzdorovala hlavně domácí Hrbková. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu zvedly hostující házenkářky náskok už na devět branek rozdílu (16:25) a domácí se sice ještě snažily korigovat, na znovu nastartované házenkářky Mostu ale nestačily ani na domácí půdě a zabojují tak jen o třetí příčku.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9/7, Adámková 4, Revajová 3, Mýlková 3
Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 9/3, Jeřábková 5, Růčková 5
Sedmimetrové hody: 7/7 – 3/3, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 620

WHIL – ČR – play-out

Písek – Veselí n. M. 28:22 (12:8), stav série 2:1
Třetí zápas play-out se odehrál na palubovce Písku. V dosud vyrovnané sérii se vedení 2:1 ujal proti papírovým předpokladům právě Písek. Domácí házenkářky kráčely za vítězstvím od 15. minuty, do té doby se o krok před soupeřkami drželo Veselí. Před koncem poločasu se ujaly domácí čtyřbrankového náskoku a po výpadku Veselí na začátku druhé půle ho Jihočešky významně navýšily. Mezi 31. a 37. minutou neproměnily Veselanky ani jeden střelecky pokus, naopak Písečanky trefily šest zásahů a rázem vedly o devět gólů. Po zbytek zápasu Veselí usilovalo o stažení manka, Panenky se dokázaly přiblížit na pět branek, víc jim ale nabuzený Písek nedovolil a utkání dovedly do přesvědčivě vítězného konce Jihočešky (28:22).

Nejlepší střelkyně Písku: Michnová 5, Malá 5, Bubeníková 4
Nejlepší střelci Veselí: Jandásková 8, Chrenková 6/2, Bačíková 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/2, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 210

Jindřichův Hradec – Olomouc 23:32 (12:17), stav série 0:3
Svou účast v nejvyšší ženské soutěži obhájily pro příští rok suverénně házenkářky Olomouce. Ve třech utkáních porazily Jindřichův Hradec, naposledy poměrem 32:23. Už po prvních patnácti minutách hry vedly Hanačky na jihu Čech pětibrankovým rozdílem. Jihočešky se pak ještě po zbytek poločasu držely v dostřelu čtyř branek, na začátku druhé půle ale Olomouc svůj náskok navýšila na devět branek (16:25). Ani to jim nestačilo a minutu před koncem vedly Olomoučanky dokonce o jedenáct tref. Alespoň kosmetickou korekci na konečných devět branek rozdílu pak zajistila domácím Eliášová posledními dvěma brankami zápasu.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 9/4, Eliášová 4, Maryšková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8/4, Salčáková 5, Salašová 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 360