10.5.2014 otevřeno: 1380 x

V prvních utkáních sérií přesvědčivá vítězství domácích moravských celků

Začaly souboje o konečné umístění. Na Slovensku se rozběhla finálová série. V Hodoníne udělaly první krok k záchraně Veselanky, v Porubě také slavily domácí.

WHIL - ČR - o. 3. místo - 1. utkání

Poruba - Zlín 29:22 (18:10)
DHC vstoupilo do utkání aktivněji, především Šviráková s Hrbkovou přidávaly jednu branku za druhou. Výborně si vedla také zkušená střelkyně Uhráková. Zlín zakončil mezi 6. a 20. minutou pouze jedinou úspěšně a to ještě ze sedmimetrového hodu. Po úspěšném zásahu Hrbkové měla Poruba pět minut před koncem poločasu již desetibrankový náskok. Do kabin se šlo při osmibrankového náskoku Sokolek. Zlín ve druhé půli zlepšil hru, jenže Ostravanky si svůj náskok s přehledem držely. Navíc domácí kouč mohl v poli prostřídat všechny hráčky, v brance vystřídala na poslední minuty výborně chytající Dolákovou Sabina Bártová. S osobní obranou Michaely Hrbkové si domácí celek dobře poradil. Zlíňanky tak čeká v odvetě náročný úkol.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 9, Šviráková 6, Adámková 4
Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 7, Sobiská 4, Hradilová 4
Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváci: 165

WHIL – ČR - o 5. místo – 1. utkání

Olomouc – Písek 37:25 (20:8)
Házenkářky Písku vyřadily v boji o sestup celek Veselí, v Olomouci se jich však domácí nezalekly a od prvních minut sypaly do písecké sítě střelu za střelou. Už po deseti minutách hry vedly Hanačky 7:2, v 15. minutě dokonce 12:4. Minutu před přestávkou měly na svém kontě domácí dvanáctibrankový náskok 19:7 a stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre i o přestávce. Po návratu ze šaten svůj náskok Olomoučanky ještě zvýšily a to na patnáct gólů (24:9). Potom Písečanky zkonsolidovaly síly a vzepjaly se k protiútoku. Korigovaly na jedenáctibrankový rozdíl, blíž se ale k soupeři až do konce zápasu nedostaly. Do střeleckého zápisu na straně Zory promluvily všech střelkyně a Olomouc tak první utkání vyhrála přesvědčivě vysokým výsledkem 37:25.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Samcová 5, Kubáčková 5, Růžičková 5
Nejlepší střelkyně Písku: Bubeníková 8, Palasová 4, Součková 2, Königová 2, Malá 2, Kutlvašrová 2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 85

WHIL – ČR – o 7. místo – 1. utkání

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 31:18 (16:7)
Na palubovku Veselí přijely o záchranu bojovat házenkářky Jindřichova Hradce. Vyrovnaná byla ale hra jen v prvních pěti minutách. Potom začaly Veselanky poměrně rychle zvyšovat své vedení a o přestávce už vedly o devět tref. Během prvních deseti minut druhé půle zvedly svůj náskok na jedenáct zásahů a stále neměly dost. Viniatynská, Chrenková, střelecké opory týmu nezaváhaly, přidaly se k nim ale všechny ostatní spoluhráčky a utkání tak dovedly k vysoké výhře poměrem 31:18. Vzdor Krupicové, Kohoutové a Eliášové bohužel nebyl dostatečný a Hradečanky se tak musí soustředit na odvetu.

Nejlepší střelkyně Veselí: Viniatynská 6, Chrenková 6/1, Bačíková 4
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 7/3, Kohoutová 3, Eliášová 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Bubeníček, Hanák, diváků: 100

Petra Varjassiová proniká obranou Jihočešek v sobotním utkání Veselí a J. Hradce.

Foto Jaroslav Kolísek

WHIL – SR – o 1. místo – 1. utkání

Michalovce – Šaľa 36:26 (17:10)
V prvním utkání finálové série o slovenského mistra přesvědčivě vyhrály Michalovce.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 13:7, Trehubová 11, Rebičová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Szarková 6/2, Trochtová 5, Súkenníková 5
Sedmimetrové hody: 8/7 – 5/3, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 900

WHIL – SR - o 3. místo – 1. utkání

Partizánske – Senec 26:20 (13:11)
Vítězství v prvním zápase série o třetí místo vybojovaly házenkářky Partizánskeho.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 12/1, Blažeková 4, Szökeová 3, Hollá 3
Nejlepší střelkyně Sence: Žákovská 8, Stefíková 5/2, Krupkovičová 4
Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Haščík, Sivák, diváků: 270