11.5.2014 otevřeno: 1593 x

Olomouc i Michalovce vedou v sériích 2:0, matchball má i Poruba

Druhými zápasy pokračují souboje ženských týmů o konečné umístění v tomto soutěžním ročníku. Už druhá vítězství mají na svém kontě házenkářky Olomouce a Michalovců a slovenský celek tak má nakročeno k obhajobě titulu.

WHIL – ČR – o 5. místo – 2. utkání

Olomouc – Písek 27:20 (12:9), stav série 2:0
I ve druhém utkání série soubojů o pátou příčku zabodovali házenkářky Olomouce. Hráčky Písku se sice držely prvních patnáct minut v těsném vedení (2:3, 3:4, 4:6), po vyrovnání z ruky Růžičkové si pak ale domácí začaly budovat náskok, ve 20. minutě vedly 9:6 a tříbrankový náskok si nesly i do kabiny. Na začátku druhé půle ještě držely Písečanky krok, odstup Zory byl pouze dvoubrankový (14:12), o svém přesvědčivém vítězství ale rozhodly domácí házenkářky mezi 39. a 49. minutou, když tento úsek hry vyhrály poměrem 8:3 a osmibrankovou ztrátu už nebylo v silách Písku smazat. Sympatické korekce manka dosáhly ještě Vrabcová s Bubeníkovou, víc než na pět branek rozdílu se ale k soupeřkám nepřiblížily a příští týden v Písku tak budou Jihočešky bojovat o prodloužení série, jejíž stav je nyní 2:0 pro Olomouc.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 7/2, Salčáková 5, Dostálová 4
Nejlepší střelkyně Písku: Palasová 5/1, Malá 4, Součková 3, Vrabcová 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/4, vyloučení: 4 – 1, rozhodčí: Pavlíček, Hanák, diváků: 90

WHIL - ČR - o 3. místo - 2. utkání

Poruba - Zlín 28:21 (12:12)
V úvodu utkání se stejně jako v prvním duelu dostala do vedení Poruba. Révajová dvěma brankami dostala Porubu do vedení, jenže ten už v desáté minutě domácí ztratily. Zlínské házenkářky se rázem dostaly do vedení o dvě branky. Černá zamkla branku a šest minut za svá místa nepustila žádnou ze střel Porubanek. Potom se domácí chytily a přetahovaly se se Zlínem o vedení. Do kabin se nakonec šlo za nerozhodného stavu. Po přestávce se oba celky nadále střídaly ve vedení, ovšem poté pomalu Poruba přebírala iniciativu. Zlepšila obranu a výborně začala chytat Markéta Doláková. Zlín v útoku ztrácel půdu pod nohama a před koncem střílely branky víceméně jen domácí házenkářky. Poruba ukořistila po boji i druhé vítězství a Zlín tak bude mít jen jednu šanci na prodloužení série.

Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 10, Uhráková 6, Šviráková 3, Adámková 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Brandová 5, Marčíková 4, Tóthová 3, Hradilová 3
Sedmimetrové hody: 8/5 – 4/2, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváci: 180

WHIL - ČR - o 7. místo - 2. utkání

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 23:20 (15:11)
Odvetné utkání v Hodoníně bylo výrazně vyrovnanější než úvodní utkání série o udržení. Házenkářky Jindřichova Hradce se držely v zápase v těsném závěsu za soupeřkami, v prvních dvaceti minutách byly dokonce zásluhou Krupicové, Kohoutové a Maryškové ve vedení (3:4, 6:8). Před přestávkou ale domácí přiložily pod kotlem a soupeřkám odskočily. Jihočešky se ale nedaly. I ve druhém poločase šlapaly Panenkám na paty (19:17). Nedokázaly se ale soupeřkám přiblížit víc, než na dvě branky rozdílu a přes to, že v závěru ještě zabojovaly o korekci pětibrankové ztráty, do níž se dostaly po trefách Šustkové s Bačíkovou, zaostaly za soupeřkami nakonec o tři branky a v sérii tak prohrávají 0:2.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chrenková 6/1, Viniatynská 5, Bačíková 5
Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 5/2, Kohoutová 4, Maryšková 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 100

Momentka z utkání ve Veselí.

Foto Jaroslav Kolísek

WHIL – SR – finále – 2. utkání

Michalovce – Šaľa 23:21 (9:14), stav série 2:0
Druhé utkání finálově série o slovenského mistra bylo o poznání vyrovnanější než to sobotní. I na jeho konci se ale z vítězství radovaly házenkářky Michalovců.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 9/4, Szöllösiová 6, Trehubová 3
Nejlepší střelkyně Šaľy: Kodajová 7/1, Trochtová 3, Bujnochová 2, Demajová 2, Szarková 2
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/1, vyloučení: 2 – 7 (ČK Trochtová), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 700

WHIL - SR - o 3. místo - 2. utkání

Partizánske – Senec 29:20 (15:9), stav série 2:0
Házenkářky Partizánskeho ani podruhé proti Senci nezaváhaly a v sérii o bronz vedou 2:0.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Michnová 11/5, Bettáková 5, Blažeková 4
Nejlepší střelkyně Sence: Žákovská 7, Dudová 4, Gáliková 3, Štefíková 3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/1, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Dvorský, Karlubík, diváků: 250