12.5.2014 otevřeno: 1642 x

O prvním vítězství finálové série rozhodly v Praze sedmičky

Slavistky vedou finálovou sérii 1:0. V dramatickém souboji vyhrály házenkářky z Prahy nad soupeřkami až ve sedmičkovém rozstřelu. Odveta se odehraje zítra.

WHIL - ČR - finále

Slavia - Most 26:26 (11:11), sedmimetrové hody 4:2, stav série 1:0

Fantastickou podívanou sledovali diváci v pondělí večer v Praze. Na domácí půdě pražské Slavie se odehrálo skvělé drama, které dospělo až do prodloužení a předznamenalo tak, že se ve finálovém souboji bude na co dívat. Na začátku zápasu byly Severočešky lepším týmem na hřišti, domácí házenkářky začaly nervózně. Satrapová se však předháněla s reprezentační kolegyní Müllnerovou a Slavia postupně s Mostem srovnala krok. Martinková jako vždy byla přesná, domácí obrana na dlouhonohou kanonýrku jen těžko hledala recept. Na začátku druhého poločasu se Most chopil tříbrankového vedení, ve 42. minutě ale vyrovnala Selucká a tříbrankového náskoku se ujaly domácí (22:19). Hostující házenkářky až do konce zápasu dotahovaly a Beňušková vykřesala pro Anděly šanci doslova v posledních vteřinách, když vyrovnala na 26:26. Došlo proto na sedmičky. Odehrál se v nich i na souboj mládežnických reprezentantek Jeřábkové s Kudláčkovou a úspěšnější byla brankářka sešívaných. Sedmičky se lépe povedly domácím a v úvodním zápase finálové série tak slavily vítězství Slavistky.

Nejlepší střelkyně Slavie: Rajnohová 6/2, Knedlíková 5, Keclíková 4/3
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 10, Růčková 4/3, Vítková 3, Janoušková 3, Weisenbilderová 3
Sedmimetrové hody: 7/7 – 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 350

Po dramatickém sedmičkovém souboji mohly slavistické házenkářky oslavit první finálové vítězství.