13.5.2014 otevřeno: 1675 x

Slavia vede ve finálové sérii 2:0, do Mostu si veze matchball

Házenkářky Slavie jsou zatím ve finále stoprocentní. Po prvním vyrovnaném zápase byly v tom druhém suverénní a Most porazily 30:20. Série se ale přesouvá do Mostu a tradičně bouřlivé prostředí jistě požene Most k vítězství.

WHIL - ČR - finále - 2. utkání

Slavia – Most 30:20 (14:7), stav série 2:0

Házenkářky Slavie vedou po druhém utkání finálové série nad Mostem 2:0. Druhý zápas byl úplně jiný než ten první. Slavia měla od začátku navrch. Vyrovnaná byla první patnáctiminutovka, potom začaly domácí házenkářky budovat náskok. Nejprve dvoubrankový, postupně ho však navyšovaly až na poločasový sedmibrankový rozdíl. Martinkové se nedařilo tak, jako v pondělí, a Beňušková nedokázala pálit za dvě. Mostečanky byly pod tlakem a jen těžko se zvedaly. Pražanky si udržovaly minimálně šestibrankový náskok i na začátku druhého poločasu a ve 45. minutě měly na svém kontě už desetibrankové vedení. Těsně před koncem zápasu zvedly svůj náskok dokonce na dvanáct branek (30:18), Andělé v závěru ztrátu jen kosmeticky upravili. Most tak ztrácí ve finálovém souboji 0:2 na zápasy a na domácí půdě bude muset posbírat všechny síly.

Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 7, Kutlvašrová 6, Rajnohová 5
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 5, Beňušková 5/1, Růčková 3/2
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 450

Souboj reprezentantek Růčkové a Knedlíkové.