17.5.2014 otevřeno: 1502 x

Hrbková vystřílela Porubě bronz, Šaľa odložila oslavy Michalovců

Bronzové medaile už jsou rozdány. V Česku i na Slovensku si je na krk zavěsily házenkářky z týmů od "P". Poruba i Partizánske zakončily sezónu ziskem cenného kovu, "brambory" zbyly na Zlín a Senec.

WHIL – ČR – o 3. místo

Zlín – Poruba 21:31 (14:13), stav série 0:3
V prvním poločase házenkářky Zlína dlouho přiživovaly reálnou naději na prodloužení série o třetí příčku. Několikrát se domácí hráčky dostaly do pětibrankového náskoku. Před koncem poločasu ale házenkářky Poruby manko stáhly, když se rozstřílela nejlepší interligová střelkyně Hrbková a spolu s Adámkovou dosáhly korekce na poločasových 13:14. Po třech proměněných sedmimetrových hodech a jedné brance ze hry v podání Hrbkové šla Poruba ve 37. minutě poprvé do vedení (16:17) a než se Zlín vzpamatoval, vyhrála následnou desetiminutovku 3:7 a Sokolky záhy vedly 25:19. Sedm minut před koncem hrály Zlíňanky v oslabení a Porubanky toho využily v bleskovému navýšení náskoku na osm gólů. Od 51. minuty nedaly Zlíňanky gól, nerozkoukala se už ani nejlepší domácí střelkyně Tóthová a nakonec soupeřkám podlehly domácí desetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Zlína: Tóthová 7/2, Marčíková 4/1, Nudni 2, Budayová 2, Sobieská 2
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 13/6, Uhráková 5, Rechtorisová 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/6, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Pavlíček, Hanák, diváků: 450

WHIL - ČR - o 5. místo

Písek - Olomouc 28:28 (13:11), sedmimetrové hody 5:4, stav série 1:2

Domácí házenkářky se rozhodly zabojovat o prodloužení sezóny a Hanačky zaskočily. Po deseti minutách hry vedli 7:1. Olomouc se sice rozehrála a dotáhla se na rozdíl jediného gólu (10:9), domácí je ale vyrovnat nenechal a i do kabin si nesly dvoubrankové vedení. Písečanky táhly za jeden provaz, branku Olomouce ohrožovaly ze všech stran. I ve druhé půli se držely o krok, respektive o gól, před soupeřkami. Vyrovnat se Olomouci podařilo až ve 41. minutě (18:18). Poprvé do vedení šly Hanačky pět minut před koncem za stavu 26:27, Písek ale překlopil vedení zpět na svou stranu a do sedmičkového dramatu pak poslala vyrovnávací brankou zápas Berová. V sedmičkovém souboji pak dokázaly domácí využít zaváhání Zory a slavily těsné vítězství. V písecké Obloukovce se tak bude bojovat i v neděli.

Nejlepší střelkyně Písku: Palasová 7/1, Vrabcová 4, Bubeníková 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Berová 7, Růžičková 6/1, Dostálová 6
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 115

WHIL – ČR – o 7. místo

Jindřichův Hradec – Veselí n. M. 15:20 (5:11), stav série 0:3
Na branky velmi chudé bylo utkání mezi Jindřichovým Hradce a Veselím. Hradečanky hrály o všechno, tedy o svou interligovou příslušnost v příštím roce a nepodařilo se jim ji obhájit. Hostující házenkářky šly za vítězstvím od prvních minut a domácím, které byly pod tlakem, se podařilo vsítit první branku až v 16. minutě, kdy na ukazateli skóre svítilo nepříjemných 0:7. Do konce poločasu se pak trefily ještě čtyřikrát, střelecký prapor pozvedaly Krupicová, Kohoutová a Vlková. Ve druhém poločase se střelecký výkon ještě Jihočešek zlepšil, Panenky ale měly otěže utkání poměrně pevně v rukou. Nejvíce zdramatizovaly domácí házenkářky utkání v 50. minutě, kdy se po pětibrankové šňůře přiblížily soupeřkám na čtyři branky rozdílu. To ale bylo vše, na co v sobotu stačily, Veselí si odstup uhlídalo a nakonec po vítězství poměrem 20:15 slavilo udržení v nejvyšší ženské soutěži.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 6/2, Kohoutová 4, Vlková 2
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 7/3, Vinyatynská 4, Šustková 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Nezbeda, Zelenka

WHIL – SR – finále

Šaľa – Michalovce 30:21 (15:13), stav série 1:2
Házenkářky Iuventy nevyužily první mistrovský mečbol a ve třetím utkání slovenského finále podlehly Šaľe 21:30. Poprvé tak neukončí finálovou sérii v nejkratším možném čase.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Bíziková 8, Kodajová 7/4, Szarková 4
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubová 5, Tobiášová 3/2, Horňáková 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Sivák, Oťapka, diváků: 1000

Rebičová si z utkání proti Šaľe odnesla vážné zranění kolena.

Střelecký pokus Kiridžičové.

WHIL – SR – o 3. místo

Sence – Partizánske 18:26 (9:12), stav série 0:3
Ani ve třetím utkání naopak nezaváhaly házenkářky Partizánskeho a v sobotu večer si na krk zavěsily bronzové medaile.