18.5.2014 otevřeno: 998 x

Olomouc v Písku napodruhé úspěšná, skončila pátá. Šaľa vyrovnala finálovou sérii

Všechny příčky s výjimkou té nejvyšší už jsou mezi českými celky rozděleny. Ve čtvrtém utkání série o páté místo zvítězila Olomouc nad Pískem.

WHIL - ČR - o 5. místo

Písek – Olomouc 21:23 (7:13), výsledek série 1:3
Házenkářky Olomouce po těsné prohře ve třetím zápasem poměnily druhý matchball a po nedělním utkání vezou z Písku třetí vítězství a konečné páté místo. Rozhodující náskok si Hanačky vytvořily mezi 12. a 22. minutou, kdy šňůrou sedmi gólů odskočily soupeřkám na 11:3. Domácí vyrovnaným výkonem sice manko zkorigovaly na 7:11, ovšem do šaten se po dalších dvou trefách Samcové s Kubáčkovou šlo za stavu 7:13. Další korekce se pak domácím povedla ve 43. minutě, kdy ztrácely na soupeřky čtyři branky 14:18, víc si ale Hanačky šlapat na paty nenechaly. Znovu se pevněji chopily otěží zápasu a odskočily na 14:21. Domácí ale stále ještě bojovaly a v závěru utkání pořádně zdramatizovaly, když se dvě minuty před koncem dotáhly na 20:22 zásluhou Palasové s Königovou. Ovšem Zora už si vítězství pohlídala a nakonec oslavila konečnou pátou příčku mezi letošními českými účastníky interligy.

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 6/1, Palasová 4/1, Součková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5, Kubáčková 4, Žďánská 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 4 – 7, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 140

WHIL - SR - finále

Šaľa – Michalovce 33:28 (17:13)
Šaľanky znovu porazily Michalovce a slovenské finále se tak protáhne na maximum – rozhodne pátý zápas.

Už v sobotu byly v Šaľe nachystány poháry pro slovenského mistra a vicemistra. Nakonec se ale ještě projedou do Michalovců. O vítězi slovenské části soutěže rozhodne pátý zápas.