19.5.2014 otevřeno: 1565 x

Most stále ve hře o titul, finálová série zatím 2:1 pro Slavii

Korunovace Slavistek se v Mostě v pondělí večer nekonala. Domácí házenkářky zabojovaly a upravily stav série na 1:2.

WHIL – ČR – finále

Most – Slavia 25:20 (14:9), stav série 1:2
Most už před třetím utkáním finálové série avizoval, že si doma na Slavii věří a že rozhodně boj o mistrovský titul zatím nevzdal. Černí Andělé od prvních minut bojovali o prodloužení série a na konec byli úspěšní. Už o přestávce svítil na ukazateli stav skóre 14:9. Hra však byla vyrovnaná, diváci sledovali kvalitní házenou, ovšem mostecké hráčky byly na zápas dobře připraveny a otěže utkání držely pevně v rukou. Začátek druhé půle se Pražankám nevydařil, polevily v tlaku, Martinková přidala další ze svých přesně mířených tref a lavička Slavie se šla ve 40. minutě poradit. I potom si ale domácí udržovaly bezpečný odstup. Rozdíl ve skóre se pohyboval mezi čtyřmi až šesti zásahy. Když ale Weisenbilderová pojistila domácím dvě minuty před koncem pětibrankový náskok, bylo jisté, že zkušený ambiciózní tým si vítězství v tomto střetnutí pohlídá. Jen malou kosmetickou vadou na kráse tohoto utkání pak byla chyba Mostečanek, když v závěrečné euforii špatně vystřídaly, na jejich výhře to ale nic nezměnilo a v Mostě se tak zítra odehraje čtvrtý finálový souboj.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Růčková 5, Weisenbilderová 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 4, Rajnohová 4, Kordovská 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 950

Kanonýrka Martínková a Andělka, maskot Černých Andělů, měly co slavit!

Růčková a její spoluhráčky vyrazily do boje pomalovány válečníckými barvami a živí naději na titul.

Korunovace Slavistek se odkládá. Minimálně do zítra a možná, v případě úspěchu Mostu, dokonce třeba až na příští rok.