20.5.2014 otevřeno: 1906 x

Skvělé finále! O mistryních rozhodne pátý zápas

Bude se hrát pátý zápas! Finále souboje o českého mistra mezi ženskými týmy dospělo do vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy. Most zabojuje o obhajobu titulu v Praze.

WHIL – finále – 4. utkání

Most – Slavia 29:28 (15:15), stav série 2:2

Házenkářky Mostu zvládly čtvrté utkání finálové série a souboj o titul českých mistryň protáhly na maximum. Korunovace vítězek nejvyšší české soutěže proběhne až příští týden v Praze. Utkání vysoké úrovně sledovala téměř tisícovka diváků, hra byla zcela vyrovnaná. V prvních pětadvaceti minutách si ale domácí udržovaly dvou až tříbrankový náskok (8:5, 10:8). Před koncem poločasu se pak podařilo Pražankám manko stáhnout na rozdíl gólu a o přestávce bylo vyrovnáno. Ve druhé půli se naopak před soupeřkami držely hostující házenkářky, Andělé museli dotahovat. Do vedení se domácí dostaly znovu kolem 45. minuty, Pražanky se ale držely na vyrovnaném skóre. V závěru překlopila Slavia výhodu na svou stranu, tři minuty před koncem proměnila Keclíková sedmičku a už už to vypadalo, že na slavistické oslavy přece jen dojde. Domácí ale zabojovaly a dvěma trefami se o vyrovnání zasloužila Beňušková. Rozhodující trefa pak padla z ruky Růčkové, která ve vypjatých situacích umí brát zodpovědnost na sebe, pak pomohl zásah Müllnerové. Společně tak reprezentantky v oranžovém dresu zařídily Mostu naději na pohár pro mistra.

Koncentrace. Házenkářky Mostu byly na toto veledůležité utkání velmi dobře připraveny a skvělým kolektivním výkonem si došly pro druhé finálové vítězství.

Foto Alex Wipf

Z atmosféry finále je nadšený vedoucí týmu Slavie Richard Toman. „Finálová série je opravdovým vrcholem sezóny. Obě strany dneska předvedly skvělý výkon. Musím pochválit hráčky obou týmů, rozhodčí i fanoušky. Atmosféra byla skvělá. Těšíme se na příští týden, jsme rádi, že o titulu budeme moci rozhodnout před domácím publikem. Věříme, že před svými fanoušky oslavíme titul. Výsledek je otevřený, jsme optimističtí. Tyto zápasy jsou opravdu skvělou tečkou za sezónou,“ řekl Toman po zápase.

S výkonem svého týmu naopak nebyl stoprocentně spokojen trenér Dušan Poloz, i tak ale považuje finálovou misi Mostu za úspěšnou. „Druhé zápasy nám nejdou. I dnes jsme zaostali za svými možnostmi. Naštěstí už nás čeká jenom jeden zápas, který rozhodne. Myslím si, že doma bude Slavia pod tlakem. Musí vyhrát. My jsme svůj cíl splnili tím, že jsme sérii dokázali dotáhnout,“ konstatoval zkušený kouč.

Nejlepší střelkyně Mostu: Růčková 6/1, Beňušková 5/2, Weisenbilderová 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Knedlíková 6, Kutlvašrová 6, Keclíková 6/5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 950

Házenkářky Slavie v úterý odcházely z hřiště zklamané. Oslavy titulu ale mohou proběhnout už v sobotu na jejich hřišti.

Obrovská radost mostecké lavičky na druhé straně!