30.5.2014 otevřeno: 1719 x

Československá bilance v Šaľe po prvním dnu vyrovnaná

Házenkářky Olomouce mají za sebou v Šaľe první utkání Česko-slovenského poháru v kategorii mladších i starších dorostenek. Výsledky jsou zatím vyrovnané. Starší dorostenky Zory zvítězily nad Nitrou, mladší dorky nestačily na Bytču. Mladší dorostenky Plzně vyzrály na Šaľu, jejich starší kolegyně podlehly Michalovcům.

Česko - slovenský pohár

Starší dorostenky

Olomouc – Nitra 40:37 (23:16)
Mistrovské házenkářky Olomouce vstoupily do Československého poháru v utkání proti Nitře vítězstvím. Dařilo se jim lépe od prvních minut. Na konci první pětiminutovky vedly Hanačky 4:0. Potom Nitranky srovnaly krok a vyrovnaly na 6:6, Olomoučanky si ale rychle vzaly vedení zpět. Sedm minut před koncem vedly už desetibrankovým rozdílem 20:11. Na začátku druhého poločasu Nitranky ztrátu zásluhou Czuczorové, Blehové a Juríkové výrazně zkorigovaly (31:28), Olomouc si ale vedení uhlídala a nakonec slavily házenkářky Zory první pohárové vítězství.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kratochvílová 7/3, Mišová 6, Fryčáková 6
Nejlepší střelkyně Nitry: Czuczorová 14/4, Blehová 9, Juríková 6
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4, vyloučení: 4 – 1, rozhodčí: Budzák, Popluhár, diváků: 100

Vítězné házenkářky Olomouce, kategorie straších dorostenek.

Momentky z utkání mezi staršími dorostenkami Olomouce a Nitry.

Michalovce – Plzeň 20:18 (8:9)

Československé skóre srovnaly na konci prvního turnajového dne házenkářky Michalovců, které porazily výběr starších dorostenek Plzně dvoubrankovým rozdílem. V tomto utkání diváci viděli nejlépe fungující defenzívy a díky tomu jen necelých čtyřicet branek v celkovém součtu. Nejlepší střelecký výkon podala Habánková.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Habánková 8/1, Barátová 4/1, Nagyová 3
Nejlepší Plzně: Nová 4/4, Fronková 3/1, Melková 2
Sedmimetrové hofdy: 5/2 – 9/5, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Klimko, Volentics, diváků: 100

Fotogalerie ze zápasu Michalovce - Plzeň.

Mladší dorostenky

Bytča – Olomouc 27:23 (12:10)
Druhé utkání se házenkářkám v barvách Olomouce již tolik nepovedlo. Měření bylo také na branky o poznání chudší. Přitom v prvním poločase bylo dlouho lepším týmem na hřišti družstvo Olomouce, jehož hráčky ještě ve 21. minutě vedly 10:6. Potom ale přišla šestibranková šňůra Bytče, Slovenky utkání otočily a o přestávce vedly 12:10. Na začátku druhé půle si zase vzaly vedení zpět Hanačky (13:14) a pak se skóre dlouho tahalo. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu ale Bytča šla znovu do dvoubrankového vedení. Olomouc ještě jednou vyrovnala, vítězství ale nakonec slavily Slovenky z Bytče.

Nejlepší střelkyně Bytče: Furgaláková 11/7, Hanulíková 6, Záhumenská R. 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Grygarová 8, Žáčková 4/2, Vaňková 3
Sedmimetrové hody: 7/7 – 4/2, vyloučení: 0 – 2, rozhodčí: Chebeňová, Pavešicová, diváků: 100

Momentky z utkání mezi Bytčou a mladšími dorostenkami Olomouce.

V utkání zvítězily házenkářky Bytče.

SVŠ Plzeň – Šaľa 30:27 (12:13)
V kategorii mladších dorostenek vyrovnaly česko-slovenské skóre házenkářky Plzně. Chopily se vedení v první minutě. V 15. minutě vedly o tři, těsně před přestávkou se ale dvoubrankového vedení chopila Šaľa (11:13) a do šaten si nesla minimální náskok. I ve druhém poločase bylo skóre dlouho vyrovnané (17:17, 19:19). Znovu se vedení ujaly Západočešky přibližně deset minut před koncem utkání, pět minut před závěrečným hvizdem už měly na kontě čtyřbrankové vedení (28:24). Nakonec utkání skončilo tříbrankovým vítězstvím Plzně, na němž se jednadvaceti brankami podílely Linda a Veronika Galuškovy.

Nejlepší střelkyně Plzně: Galušková V. 13/4, Galušková L. 8, Jiskrová 4
Nejlepší střelkyně Šaľy: Lanczová 9/7, Perczeová 8, Hraňová 4, Kurňavová 4

Sedmimetrové hody: 4/4 - 7/7, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Volentics, Klimko, diváků: 250

Česko-slovenský pohár dorostenek 2014 (zápasový program)