31.5.2014 otevřeno: 1721 x

Druhý den Česko - slovenského poháru přinesl dvě výhry Olomouce

Druhý den Česko-slovenského poháru je za námi. Na programu byla dvě česká střetnutí mezi Olomoucí a Plzní. Jaké byly výsledky?

Česko-slovenský pohár

Mladší dorostenky

Plzeň – Olomouc 29:31 (19:15)
Vyrovnané české drama otevřelo druhý den Česko-slovenského poháru v Šaľe. V utkání dlouho tahala za delší konec Plzeň, házenkářky Olomouce utkání otočily až ve 42. minutě. Rozhodující náskok si pak vytvořily po čtyřbrankové šňůře mezi 53. a 55. minutou (28:30) a dvoubrankové vedení si už udržely.

Nejlepší střelkyně Plzně: Jiskrová 9, Galušková V. 8, Galušková L. 6
Nejlepší střelkyně Olomouce: Grygarová 16:6, Žáčková 4, Kašpárková 4
Sedmimetrové hody: 0/0 – 7/6, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Chebeňová, Pavešicová, diváků: 100

Fotogalerie z utkání mezi Plzní a Olomoucí (ml. dorky).

Šaľa – Bytča 19:29 (4:14)
Přesvědčivě si se soupeřkami ze Šaľy poradily házenkářky Bytče. V prvním poločase jim povolily jen čtyři zásahy a nakonec zvítězily desetibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Perczeová 7/2, Lanczová 6/1, Zalubelová 3
Nejlepší střelkyně Bytče: Hanulíková 10/1, Pastorková 8/4, Kmošenová 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Budzák, Zahradník, diváků: 200

Fotogaleri z utkání mezi Šaľou a Bytčou.

Starší dorostenky

Olomouc – Plzeň 40:23 (19:10)
Přesvědčivě zvítězily v dalším českém souboji starší dorostenky Olomouce nad házenkářkami Plzně. Porazily je sedmnáctibrankovým rozdílem! Už o přestávce byla jejich převaha jednoznačná, když byl jejich náskok devítibrankový, do konce zápasu ještě náskok Hanačky téměř zdvojnásobily. Je však nezbytné podotknout, že Plzeň do tohoto utkání nastoupila pouze v sestavě osmi hráček!

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fryčáková V. 9, Fryčáková T. 5, Zimová 4/1, Sklenářová 4, Trumpešová 4, Kratochvílová 4/1, MIšová 4
Nejlepší střelkyně Plzně: Dragounová 9, Nová 5/2, Mládová 3, Malková 3
Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Klimko, Volentics, diváků: 100

Fotogalerie z utkání mezi Olomoucí a Plzní (starší dorky).

Nitra – Michalovce 28:30 (16:17)
Vyrovnané bylo naproti tomu utkání mezi Nitrou a Michalovcemi. Těsnou výhru nakonec oslavily Východňárky.

Nejlepší střelkyně Nitry: Blehová 10, Czuczorová 9/4, Juríková 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Nagyová 7, Barátová 6, Habánková 5/2, Kišiková 5

Fotogalerie z utkání Nitra - Michalovce.