20.9.2014 otevřeno: 1859 x

Házenkářky Sokola Poruba pokřtily novou halu v Bohumíně výhrou nad Slavií Praha 25:24

V prvním utkání nového ročníku ženské interligy porazil Sokol Poruba Slavii Praha 25:24, po poločase 14:13. Utkání se hrálo v Bohumíně, kde takto slavnostně otevřeli novou víceúčelovou halu. Nováček z Prešova zahájil své působení v soutěží prohrou ve Veselí.

Sokol Poruba - Slavia Praha 25:24 (14:13)

Sokol Poruba odehrál premiérové utkání interligy netradičně v Bohumíně, kde pokřtil tamní zcela novou víceúčelovou halu. Domácí nastoupili do utkání bez pěti zraněných hráček (Adámková, Bělohoubková, Chovancová, Lešková, Poláchová), ale na hře se příliš neprojevilo. V první půli bylo vidět, že jde o první zápas sezony, ani jeden ze soupeřů se nevyvaroval chyb. Poruba zápas rozhodla ve svůj prospěch až v samotném závěru, kdy pevné nervy prokázala především reprezentantka Marčíková, která proměnila šest sedmimetrových hodů.

Branky: Marčíková 7/6, Minarčíková 6, Šviráková 3, Tomašechová 3, Kostelná 3, Rechtorisová 2, Mýlková 1 - Kutlvašrová 7, Rajnohová 6, Kordovská 3, Jonášová 3, Chmelařová 2, Keclíková 1, Stellnerová 1, Satrapová 1. Rozhodčí: Kavulič, Skužný. Vyloučení: 2:4. Sedmičky: 5/5: - 4/2. Diváci: 290.

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Zápas se mi hodnotí velice dobře a to hlavně proto, že jsme ho zvládli. Líbila se mi i atmosféra utkání tady v Bohumíně, fanoušci nám hodně pomohli. Pro náš mladý celek to je výborný výsledek. Samozřejmě nemůžeme být spokojeni se spoustou zbytečných ztrát a technických chyb. Ale věřím, že náš mladý tým se sehraje a po dvou třech kolech se zvedne i naše hra.“

Tomáš Hlavatý, trenér Slavie Praha: „Vyhrál bojovnější tým. V obranné fázi jsme neplnili to, co jsme si před zápasem řekli. Góly jsme dostávali po střelách, které by gólmanky měly chytat. Velké množství technických chyb bych přisuzoval naši nekoncentrovanosti. Podobné problémy jsme měli už v přípravě.“

HC Veselí n. M. – Bemaco Prešov 28:23 (12:10)

Omlazený výběr Veselí vstoupil do soutěže sice nervózně ovšem nakonec úspěšně - ziskem dvou bodů. V souboji s podobně mladým celkem Prešova, nováčka soutěže, sice domácí Panenky nezačaly ideálně, když v 15. minutě hostující házenkářky vedly 6:3, ovšem pak se Veselí dostalo do tempa, skóre otočilo a čtyři minuty před přestávkou už vedly Veselanky rozdílem tří tref. Druhý poločas už domácí vedení hlídaly a svůj náskok postupně navyšovaly. Tři minuty před koncem byl rozdíl ve skóre osmibrankový (26:18), nakonec po mírné korekci manka ze strany Prešova v závěru utkání Veselanky oslavily vítězství poměrem 28:23.

Branky: Vysloužilová 6, Gajdošíková 6, šustková 4/1, Slováková 4/1, Vinklárková 3, Jandásková 2, Vargová 2/1, Varjassiová 1 – Kuti 7/4, Šustranová 4, Babuková 3, Čirčová 2, Němčíková 2, Kundratová 1, Novická 1, Vencuriková 1, Pavúková 1, Simič 1. Sedmimetrové hody: 5/2 - 4/4. Vyloučení: 2 – 5 (ČK Šustranová). Rozhodčí: Točík, Zych. Diváků: 260

Luboš Hudák, trenér týmu HC Veselí n. M.: „Byl to pro některé hráčky první zápas v nejvyšší soutěži. Kádr máme spíš dorostenecký, než ženský a tomu odpovídal úvod zápasu. Hráčky byly nervózní, dělali jsme individuální chyby v obraně, v útoku nám to také nešlo, ale postupně času jsme hru zklidnili. Prešovanky jsou na tom s mládím podobně. Začaly odvážně, naše chyby trestaly. Druhý poločas už nám vyšel, i když v okamžiku, kdy jsme šli do vyššího vedení, jsme opět chybami umožnili soupeřkám korekci. Ale vývoj skóre jsme hlídali, i když kvalita naší hry dnes nebyl taková, jak jsme ukazovali v přípravných zápasech a jakou se chceme prezentovat v budoucnosti.“

HK Danlog Partizánske – Iuventa Michalovce 18:29 (10:12)

Házenkářky Partizánskeho utrpěly v prvním kole WHIL vysokou dvanáctibrankovou porážku od úřadujícího slovenského mistra z Michalovců. Východňárky vedené novým trenérem zaváhaly v Partizánskem jen v polovině první třicetiminutovky. Hned v úvodu se ujaly vedení 2:0 a svůj náskok postupně navyšovaly, ve 20. minutě se ale domácím házenkářkám podařilo vyrovnat a lavička Michalovců brala time. Favorit zápasu se ale dokázal dát znovu do kupy a druhý poločas pak jeho házenkářky zcela ovládly. Dva body tak po přesvědčivém výkonu Východňárek především ve druhém poločase putují na Zemplín.

Branky: Radovanovič 5, Szökeová 4, Vasič 3, Blažeková 2, Michnová 1, Bettáková 1, Gregušová 1, Kapsová 1 – Holešová 7, Trehubová 5, Levchenko 4, Krasko 3, Horňáková 3, Szöllösiová 3, Kucher 1, Kišiková 1, Nagyová 1, Hruščáková 1
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 4 – 8. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Diváků: 420

Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 23:21 (10:8)

Házenkářky Olomouce v prvním interligovém kole sezóny zavítaly na palubovku Šaľy. I přes velkou bojovnost a kvalitní kolektivní výkon celého družstva nakonec ale odjely Hanačky ze Slovenska poraženy rozdílem tří branek. O svém vítězství Šaľanky rozhodly v závěru zápasu, když ještě ve 42. minutě byl stav zápasu vyrovnaný (14:14). Kanonýrka Kertézsová zkušeně dokormidlovala své spoluhráčky k vítězství, neboť to byla právě ona, kdo v závěrečných minutách utkání proměnil rozhodující střelecké pokusy domácích házenkářek a zajistila tak Šaľe úvodní dva body.

Jan Bělka, trenér týmu Zory Olomouc: „Bylo to velice vyrovnané a bojovné utkání. Jsem rád, že se nám docela dařilo především v obraně. V útoku jsme měli hodně technických chyb, nedařila se nám ani střelba ze spojek. Jinak ústřední postavou Šaľy byla jednoznačně Kertézsová. Byla asi rozhodujícím elementem utkání. Jsem spokojený s tím, že z naší strany to byl týmový výkon. Všechny hráčky splnily, co jsme od nich čekali a jsem spokojený s předvedeným výkonem."