28.9.2014 otevřeno: 1157 x

Slavia doma získala první body, zvítězila nad ŠKP Bratislava 31:17

Házenkářky Slavie Praha porazily ve druhém kole interligy ŠKP Bratislava 31:17 a získaly první body v novém ročníku soutěže. První bod si z předehrávky šestého kola odvezly i házenkářky Písku.

Slavia Praha – ŠKP Bratislava 31:17 (12:9)

První poločas nabídl zajímavý průběh. Domácí hráčky se sice ujaly vedení, ale Slovenky brzy skóre otočily. To se však opakovalo i v obráceném gardu. Slávistky si sice udržovaly mírný náskok, ale soupeřky ho dokázaly ještě do 27. minuty vyrovnat. V posledních třech minutách před přestávkou však třikrát inkasovaly, čím Slavia získala rozhodující plus a následně ve druhé půl svůj náskok navyšovala až na konečných 14 branek.

Tomáš Hlavatý, trenér Slavie Praha: „Měli jsme slabý vstup do zápasu a k tomu jsme neproměnili hodně šancí, proto se soupeřky držely na dostřel. V prvním poločase jakoby nám chyběl koncentrace. V tom druhém se to výrazně zlepšilo, proto jsme ten zápas zlomili a nakonec i vyhráli. Jsem rád, že do utkání zasáhly všechny naše hráčky.“

Branky: Kutlvašrová 6, Jonášová, Pokorná po 5, Rajnohová 4, Strnadová 3, Chmelařová, Chlupová, Franková po 2, Jedličková, Keclíková po 1 – Sláviková 6, Marčeková 5, Ďuričiková 3, Lebková 2, Majeríková 1. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 110.

WHIL - 6. kolo - předehrávka

BEMACO Prešov – Sokol Písek 20:20 (10:11)

Házenkářky Písku sehrály v neděli večer ještě druhé interligové utkání tohoto víkendu. Po včerejší vysoké porážce v Michalovcích vybojovaly házenkářky Písku bod v Prešově. V neděli odpoledne se v Prešově utkaly dva mladé týmy, které čtyřem stovkám diváků předvedly napínavou podívanou plnou obratů. Oba týmy se prostřídaly ve vedení, na konci prvního poločasu sahaly po vyšším náskoku Jihočešky (9:11), domácí ale znovu dokázaly srovnat a naopak překlopit vedení na svou stranu (15:13). Utkání bylo dramatické až do posledních vteřin, kdy sedmičku domácích zlikvidovala Šíbrová a Písečanky tak z dvoudenního výletu na východ Slovenska dovezly alespoň bod.

Branky: Kuti 10, Baduková 3, Nemčíková 2, Čirčová 2 – Palasová 4, Malá 4, Součková 4, Michková 2, Boorová 2, Šichmanová 2, Vrabcová 1, Bullová 1. Sedmimetrové hody: 10/8 – 7/6. Vyloučení: 4 – 3. Rozhodčí: Gedeon, Vydra. Diváků: 400

Jan Slavík, trenér týmu Sokola Písek: „Celé utkání bylo velmi vyrovnané a hodně tvrdé, často se hrálo na hraně pravidel. Dohrávali jsme bez klíčové hráčky Katky Vrabcové, která se zranila. Zatím to vypadá na otřes mozku, snad bude brzy v pořádku. S bolestmi dohrávala po zranění zad i Palasová. Čtyři minuty před koncem jsme výrazněji vedli, vytvořili jsme si několik šancí, ale nedokázali jsme je využít. Několik vteřin před koncem házeli za remízy domácí sedmičku, kterou Šíbrová chytila, a nakonec je pro nás bod z Prešova zlatý.“