4.10.2014 otevřeno: 1891 x

Veselí zaskočilo favorita z Michalovců, Písek slaví první výhru

Házenkářky Veselí sahaly ve 3. kole WHIL po velkém překvapení, když ještě deset minut před koncem vedly nad Michalovci 27:22. Nakonec však soupeři podlehly. Vítězství v tomto kole dále slavily týmy Slavie, Mostu, Prešova, Poruby a poprvé v této sezóně i Písku.

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 25:22 (13:10)

Házenkářky Písku vybojovaly v soutěži další dva body. Za oběť jim padly házenkářky Olomouce, které se zatím v nové sezóně nejvyšší ženské soutěže trápí. Chyby hostujícího celku dokázaly trestat mladé domácí házenkářky, které v pravou chvíli vycítily svou šanci na bodový zisk. Otočily vývoj zápasu ve svůj prospěcha ačkoliv ještě pět minut před koncem byl stav zcela vyrovnaný (22:22), závěr domácí ovládly a do svého řádku tabulky připsaly další dav cenné body, zatímco Olomouc zůstává bez bodu.

Jan Slavík, trenér týmu Sokol Písek: „Dnešní utkání bylo dramatické, se šťastnějším koncem pro nás. Některé branky jsme dali náhodně. Chtěl bych pochválit tým, jelikož hráčky dodržely taktické pokyny. Známe styl hry Olomouce a věděli jsme, co by nás mohlo čekat. Jsem rád také za to, že jsme ve druhé půli dokázali otočit nepříznivý stav v náš prospěch. Všechny hráčky tak mají pochvalu za jejich nasazení a touhu po výhře.“
Jan Bělka, trenér týmu DHK Zora Olomouc: „Určitě bych chtěl pogratulovat domácímu družstvu, které zaslouženě vyhrálo. Náš tým opět ve třetím utkání v řadě předvedl naivní fauly, nedisciplinovanost hráček a nesmyslné technické chyby. To dnes rozhodlo. I když jsme se připravovali na střelbu Součkové z dálky, neubránili jsme ji dostatečně a pět nebo šest branek nám dokázala vsítit. Domácí hráčky navíc měly větší chuť vyhrát.“

Branky: Palasová 7, Součková 6, Malá 6, Boorová 2, Kalčíková 2, Vrabcová 1, Benešová 1 – Chrenková 6/4, Růžičková 6, Kubáčková 5, Salačová 2, Dostálová 2, Kalová 1. Sedmimetrové hody: 6/2 – 4/4. Vyloučení: 4 – 8. Rozhodčí: Brůna, Halada. Diváků: 151

HC Zlín – DHK Baník Most 22:30 (8:19)

Házenkářky Baníku Most ovládly utkání proti výběru Zlína. Domácím házenkářkám utekl začátek zápasu, Mostečanky dokázaly využívat nepřesností v zakončení zlínských soupeřek. Domácí bojovaly o lepší výsledek, ovšem zkušené házenkářky Mostu držely otěže utkání již pevně v rukou a severočeský tým tažený kanonýrkami Jeřábkovou, Ryšánkovou a Szarkovou dovedl zápas k přesvědčivému vítězství.

Peter Sabadka, trenér týmu HC Zlín: „Házenkářky Mostu přijely s cílem vyhrát a ten také potvrdily. Holky se snažily být vyrovnaným soupeřem, ovšem dělaly mnoho chyb. S výkonem jsem spokojený, ale máme co zlepšovat.“

Dušan Poloz, trenér týmu DHK Baník Most: „První utkání nám nevyšlo. Byli jsme trošku pod tlakem, jestli ej to dlouhodobá záležitost, nebo jestli to byl jenom první zápas, který se nevydařil téměř žádnému z týmů. My jsme byli v nevýhodě, že nám Senec první utkání odložil, teď už jednoznačně víme, že to naši přípravu opravdu nabouralo a ovlivnilo to náš první zápas. Dnes jsme začali koncentrovaně. Holky hráli to, co jsme celý týden připravovali, skvěle šlapala obrana, dobře chytala brankářka. I přechod do útoku nám fungoval. Dali jsme devatenáct gólů za poločas, to se ve WHIL často nestává. Bylo pak těžké udržet koncentraci ve druhé půli, měli jsme obavu, abychom nedostali soupeře do zápasu, ale ustáli jsme to, druhý poločas byl vyrovnaný, ale bylo důležité, že se nám podařilo udržet náskok. Soupeř neproměnil několik sedmiček, to ho možná podlomilo. Náš výkon byl ale na vysoké úrovni a věřím, že když takto budeme pokračovat, můžeme zase okupovat čelo tabulky.“

Branky: Nudni 5, Křičková 4, Hradilová 4, Kamenářová 3, Sobieská 3, Brandová 2, Tóthová 1 – Jeřábková 6, Szarková 6/1 Ryšánková 5, Súkenníková 4/1, Vysloužilová M. 3, Matoušková 2, Janoušková 1. Sedmimetrové hody: 5/1 – 4/2. Vyloučení: 2 - 1. Rozhodčí: Točík, Zych. Diváků:300

Veselanky ve své zrekonstruované hale favorizované Michalovce pěkně potrápily. Nakonec ale neudržely doma ani jediný bod. Foto| Jaroslav Kolísek

DHC Sokol Poruba – HK Slávia Partizánske 30:24 (16:13)

Vítězství Poruby, přestože je na první pohled velmi vysoké, nebylo v průběhu utkání tak jednoznačné. Domácí házenkářky si sice hned v prvním poločase vypracovaly tříbrankové vedení, hned na začátku druhého poločasu ho ale ztratily, o vyrovnání se postarala Michnová, nejlepší střelkyně Partizánskeho. Potom se ale domácí vrátily do hry a hostující házenkářky nepustily už skoro k ničemu. Nakonec v Bohumíně Porubanky slavily vysokou šestibrankovou výhru.

Ján Beňadík, trenér týmu DHC Sokol Poruba: „Já jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo zvítězit. Dva týdny jsme nehráli, takže to bylo o to těžší. Bylo vidět, že za ty dva týdny jsme zapracovali na útoku z druhé vlny. Z toho jsme dnes dali hodně branek. Naše hra měla hlavu a patu a holky plnily to, co jsme po nich chtěli. Nepočítal jsem ovšem s tím, že po čtyřiceti minutách budeme muset změnit taktiku. Chyběl nám důraz a aktivita, z čehož jsem byl překvapený. V přípravě jsme těžili z výborné obrany a z toho se dostávali do herní pohody. Dnes to tam chybělo a čtyřicet minut trvalo, než jsme se z toho dostali. Tam se to pak utrhlo, ale asi se i projevilo, že ty naše zraněná děvčata nejsou v tréninkovém procesu, takže nemůžeme postavit trénink šest na šest. Musíme s tím něco udělat a já doufám, že jedna nebo dvě hráčky už budou do příště připraveny.“

Peter Olšavský, trenér týmu HK Slávia Partizánske: „Gratuluji soupeři k vítězství. Co se týká našeho výkonu, tak jsem samozřejmě nespokojený, protože jsme nevyhráli. Utekl nám úvod zápasu, ale s tím bojujeme už delší dobu. Nevycházelo nám to už v přípravě. Bylo tam ale i spousta zahozených šancí, mockrát jsme byli vylučováni, což nevím, jestli se k tomu můžu nebo nemůžu vyjádřit. Každopádně bych ale chtěl děvčatům poděkovat, že to nevzdaly a dokázaly se zpět dostat do zápasu. Ukázaly, že házenou umí hrát, i když ne vždy to byl oku lahodící zápas. Bylo to víceméně bojovné, ale kdybychom se vyvarovali chyb a zlepšili střelbu, mohli bychom uhrát i lepší výsledek. Těší mě jedenáct branek Michnové, ovšem na druhou stranu mě mrzí, že se k ní žádná hráčka střelecky nepřidala.“

Branky: Tomašechová 6, Kostelná 5, Šviráková 5/3, Marčíková 4/1, Rechtorisová 4, Mýlková 3, Minarčíková 2, Varmužová 1 – Michnová 11/4, Radovanovič 5, Vasič 4, Blažeková 2, Szökeová 2. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 3 – 5 (ČK Vasič). Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 120.

HK Slovan Dusla Šaľa – DHC Slavia Praha 27:29 (14:12)

Házenkářky Slavie vezou dva důležité body z cesty do Šaľy. Ve vyrovnaném souboji šly o přestávce do šaten o něco klidnější domácí házenkářky, když během pauzy ukazovalo skóre jejich dvoubrankový náskok, vypracovaný především Rékou Bízikovou. Ve druhém poločase ale byly lepším družstvem na hřišti Slavistky, v jejich sešívaném dresu přesně mířily hlavně Chmelařová, Keclíková a Kutlvašrová s Rajnohovou. Už ve 42. minutě vedly o dvě branky a dvou až tříbrankový náskok si pak už udržely až do konce. Utkání skončilo vítězstvím Slavie v poměru 29:27.

Tomáš Hlavatý, trenér týmu DHC Slavia Praha: „Děvčata dnes podala kolektivní výkon, který je potřeba k tomu, abychom podávali dobré výkony. Na začátku zápasu nám trošku vázla spolupráce v obraně, nedokázali jsme pokrýt odražené míče a domácí z nich střílely pro nás zbytečné branky. Do druhého poločasu jsme šli s cílem tuto činnost zlepšit, což se nám také podařilo. Byli jsme trpělivější, dokázali jsme dobře rozhodnout, kdy táhnout rychlý protiútok a kdy jít do postupného. Dokázali jsme hrát velice dobře takticky a střídat tempo hry, což byl základ vítězství. Pro nás je dnešní vítězství důležité z psychického hlediska, i když to stále nebylo ideální a musíme i nadále pracovat na zlepšení souhry jednotlivých hráček. Dnes to byl každopádně kolektivní výkon celého týmu a každá hráčka splnila účel, pro který do hry zasáhla.“

Branky: Kertézsová 10/2, Bíziková R. 8/1, Trochtová 3, Demajová 2, Bíziková B. 2, Klučková 1, Bujnochová 1 – Chmelařová 7, Keclíková 6/4, Kutlvašrová 5, Rajnohová 5, Jonášová 4, Kordovská 1, Stellnerová 1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 0 - 6. Rozhodčí: Rudinský, Mandák. Diváků: 750

Veselí n. M. – Iuventa Michalovce 29:33 (17:14)

Házenkářky Veselí zaskočily v úvodu zápasu slovenského suveréna, když po jedenácti minutách hry vedly 8:5. Michalovečanky se rozkoukávaly pomalu, ještě o poločase měly na svém kontě tříbrankový náskok domácí házenkářky. Ty se držely ve vedení i po návratu za šaten (22:18 ve 38. minutě). Závěr ale ovládly Východňárky. Závěrečnou desetiminutovku vyhrály propastným poměrem 11:2, rázem tak otočily stav skóre ze stavu 27:22 pro Veselí na 33:29 pro Michalovce a odvezly si tak domů plný bodový zisk.

Boris Petrovskyj, trenér týmu Iuventa Michalovce: „Byl to těžký zápas. V prvním poločase jsme udělali hodně chyb. Chyběly nám čtyři hráčky, z toho dvě slovenské reprezentantky. Ve druhé půli jsme již hráli naši hru.

Luboš Hudák, trenér týmu HC Veselí nad Moravou: „Musím Michalovcům poblahopřát k vítězství. Dařilo se nám padesát minut. V závěru nám došly síly, je to škoda. Musíme si na závěry utkání dávat větší pozor.“

Branky: Vargová 7/4, Jandásková 5, Vysloužilová 5, Slováková 4, Šustková 3, Gajdošíková 3/1, Štetáková 2 – Trehubová 8/3, Szöllösiová 7, Kucher 5, Levchenko 4, Hruščáková 3, Wolingerová 3, Krasko 1, Bačíková 1, Habanková 1. Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/3. Vyloučení: 1 - 6. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček, Diváků: 210

ŠKP Bratislava – Bemaco Prešov 16:30 (8:14)