15.10.2014 otevřeno: 922 x

Michalovce v předehrávce potvrdily roli favorita, porazily Olomouc

Házenkářky Michalovců vstupovaly do utkání, které bylo předehrávkou čtvrtého kola WHIL, v roli favorita a tuto úlohu dokázaly v měření s Olomoucí naplnit. Po vyrovnaných padesáti minutách převzaly v závěru zápasu otěže utkání do svých rukou a nakonec zvítězily rozdílem sedmi gólů.

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 37:30 (17:17)

Dobrý výkon a vyrovnanou hru předvedly na palubovce favorizovaných Michalovců házenkářky olomoucké Zory. První poločas byl vývoj utkání zcela vyrovnaný. Domácí házenkářky nedokázaly soupeřkám odskočit, naopak se několikrát do minimálního vedení dostaly Hanačky. Až v závěru utkání se ukázala převaha domácích házenkářek, v jejichž barvách vynikla s jedenácti trefami Trehubová. Východňárky si mezi 47. a 51. minutou vypracovaly rozhodující náskok a nakonec zvítězily poměrem 37:30. Mezi hráčkami Olomouce střelecky zazářila Růžičková, autorka jedenácti gólů, sekundovala jí se sedmi úspěšnými střelami Kubáčková.

Branky: Trehubová 11/3, Habánková 4, Horňáková 4, Wöllingerová 3, Szöllösiová 3, Holešová 3 Krasko 2, Bačíková 2, Hruščáková 2, Kucher 2, Nagyová 1 – Růžičková 11, Kubáčková 7/4, Hvostalová 3, Gebre Selassie 3, Fryčáková 2, Salašová 2, Salčáková K. 2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 5 – 3. Rozhodčí: Dvorský, Karlubík. Diváků: 700

Jan Bělka, trenér týmu DHK Zora Olomouc: „Musím pogratulovat Michalovcům. Předvedly dobrý výkon, pěknou házenou. My jsme hráli dobře, ale ta koncovka nám nevyšla a poslední minuty jsme byli slabším družstvem. Nesmíme se na nic vymlouvat. Snad se polepšíme a ponaučíme do budoucnosti.“

Borys Petrovsky, trenér týmu Iuventa Michalovce: „Náš tým se probudil v posledních deseti minutách. Olomouc je dobrý tým, hrály dobrý zápas, ale ten trvá šedesát minut a hraje se na góly. Náš tým měl problémy, ale to jsou naše vnitřní problémy, které si probereme spolu v kabině.“