19.10.2014 otevřeno: 1104 x

Slavistky porazily Zlín a poskočily na medailové příčky

Házenkářky Slavie si díky vydařenému nástupu do druhé půle poradily s výběrem Zlína a i proto, že oproti Mostu mají utkání k dobru, poskočily v tabulce na druhé místo.

DHC Slavia Praha – HC Zlín 31:25 (14:14)

Přibližně ve stejném čase, kdy házenkáři Zlína bojovali doma proti výběru pražské Dukly, snažily se vyválčit bod či dva zlínské házenkářky v české metropoli proti hráčkám pražské Slavie. Ani ony nakonec ve své misi úspěšné nebyly. V prvním poločase byla hra zcela vyrovnaná, oba celky se prostřídaly ve vedení a první poločas končil za stavu 14:14. Pražanky ale pak vystihly nástup do druhé půle, čtyřmi brankami v řadě se dostaly do vedení, které už Zlíňanky nedokázaly dotáhnout. Domácí hráčky si udržovaly čtyřbrankový odstup, ve 47. minutě se soupeřkám vzdálily dokonce o osm gólů. Zlíňanky ještě v závěru zabojovaly a dokázaly ztrátu mírně snížit, ale i přesto odjely z Prahy poraženy poměrem 25:31.

Branky: Rajnohová 7, Kutlvašrová 7, Keclíková 4/2, Chmelařová 4, Kordovská 4, Stellnerová 2, Jedličková 2, Pokorná 1 - Hradilová 8/3, Brandová 4, Drotárová 3,Kříčková 2, Očadlíková 2, Nygrýnová 2, Sobieská 1, Kamenářová 1. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 2 (přímá ČK Franková) – 2. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Diváků: 120.

Peter Sabadka, trenér týmu HC Zlín: „Škoda úvodu druhého poločasu, kdy nám soupeř odskočil. Dotahovat čtyřbrankovou ztrátu na Slavii je strašně těžké. Přesto chci děvčata pochválit, že dlouho držela krok s favoritem. Myslím, že jsme odehráli solidní zápas a diváky snad pobavili."

Tomáš Hlavatý, trenér týmu DHC Slavia Praha: „Neproměnili jsme pětadvacet střeleckých příležitostí, což je strašně moc. Přesto jsme dali jednatřicet gólů. Povedl se nám úvod druhého poločasu, kdy jsme odskočili a já pak mohl variovat se sestavou. Jsem rád, že hráčky, které se jinak moc nedostanou na hřiště, svůj prostor využily. Potvrdili jsme lehkou roli favorita."

Reprezentantka Hana Kutlvašrová při jednom ze svých četných střeleckých pokusů. Proměnila sedm z nich.