26.10.2014 otevřeno: 867 x

Na závěr 5. kola porazily Zlíňanky Prešov

Házenkářky Zlína v závěrečném utkání pátého interligového kola zvítězily nad nováčkem z Bemaco Prešov poměrem 25:17. Slovenky se ale v první půli drželi, o poločase bylo skóre vyrovnaných 11:11.

HC Zlín – Bemaco Prešov 27:15 (11:11)

Házenkářky Zlína vstupovaly do utkání v roli zkušenějšího a tedy favorizovaného celku. V prvním poločase si udržovaly náskok, ovšem dobře motivovaný slovenský celek před poločasem dokázal manko zkorigovat a o přestávce svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 11:11. Ve druhém poločase už ale domácí házenkářky nenechaly nikoho na pochybách, že ony jsou tím celkem, který si z tohoto utkání odnese body za vítězství. Postupně si budovaly náskok a nakonec slavily vítězství nad Prešovem o osm branek 25:17.

Branky: Hradilová 8/2, Sobieská 4/1, Očadlíková 3, Tóthová 3/1, Budayová 2, Brandová 2, Drotárová 1, Kříčková 1 - Kuti 6/1, Šutranová 4/2, Babuková 4, Nemčíková 1, Novická 1, Simič 1. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3. Vyloučení: 2 - 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Diváci: 250.

Peter Sabadka, trenér týmu HC Zlín: „V prvním poločase jsme dobře bránili, bohužel jsme ale nevyužili dvě fáze hry, kdy jsme vedli o čtyři branky. Mohli jsme odskočit na větší brankový rozdíl. Soupeř však využil své šance a srovnal na poločasových 11:11. Ve druhé půli jsme výrazně zlepšili přechodovou fázi, dávali jsme góly, jen možná škoda nevyužitých šancí, mohli jsme vyhrát větším rozdílem. S vítězstvím jsem ale spokojený.“