28.10.2014 otevřeno: 1189 x

Mostečanky v dohrávce prvního kola rozstřílely Bratislavu

Szarková v barvách Černých andělů přestřílela v dohrávce prvního kola tým Bratislavy. Slovenky přijely do Mostu v chudé sestavě deseti hráček a české mistryně jim nedaly šanci. Naložily jim jednačtyřicet branek.

DHK Baník Most – ŠKP Bratislava 41:13 (20:8)

Zcela jednoznačně se vyvíjelo a výrazným rozdílem i skončilo utkání mezi českým mistrem a rozkoukávajícím se výběrem Bratislavy. Tyto dva celky ve sváteční den dohrávaly utkání první kola nejvyšší ženské soutěže, ve které po počátečních komplikacích zastoupila právě Bratislava tým Sence. Házenkářky Mostu nenechaly od prvních minut nikoho na pochybách, že právě ony si odnesou z tohoto zápasu dva body za vítězství. V prvním poločase nastříleli Andělé Slovenkám dvacet branek, ve druhém poločase přidaly ještě jednou tolik. Tři minuty před koncem pokořila mostecká Sukenníková čtyřicetibrankovou hranici a nakonec slavily domácí Severočešky vítězství poměrem 41:13.

Branky: Szarková 12/1, Súkenníková 7, Vysloužilová M. 5, Zachová 4, Matoušková 4, Ryšánková 2, Vítková 2, Vysloužilová K. 2, Šplechtová 2, Janoušková 1 – Schwarzová 4/2, Marčeková 3/1, Ďuriníková 2, Majerníková 2, Vaninová 1, Lešková 1. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 4 – 2. Rozhodčí: Radová, Kozler. Diváci: 475

Dušan Poloz, trenér týmu DHK Baník Most: „Věděli jsme, že to nebude těžké utkání, že určitě vyhrajeme. Všechny hráčky dostaly stejný prostor, inkasovali jsme pouze třináct branek, což je dobré. Dokázali jsme se prosadit i střelecky. Teď nás čekají dva tréninky a jedeme na těžký zápas do Michalovců."

Silvia Priklerová, trenérka týmu ŠKP Bratislava: „Přijeli jsme sem v omezeném počtu, protože některé hráčky měly pracovní povinnosti, museli jsme přijmout tento termín, i když se nám moc nezamlouval a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo."