31.10.2014 otevřeno: 815 x

Poruba deklasovala tým Bratislavy

Utkání šestého kola WHIL se v Porubě hrálo již v pátek. Domácí Sokolky porazily mladý tým Bratislavy rozdílem třídy, když mu nasázely pětačtyřicet branek, zatímco do své sítě pustily pouze jedenáct ze střeleckých pokusů Slovenek.

Sokol Poruba – ŠKP Bratislava 45:11 (24:4)

Ani na okamžik nedaly Slovenkám šanci na solidní výsledek házenkářky Poruby. Sokolky od prvních okamžiků drtily házenkářky Bratislavy, za celých úvodních třicet minut dovolily Slovenkám domácí jen čtyři trefy! Bratislavanky nebyly rovnocennými soupeřkami a zejména po nepřesných střelách nebo technických chybách chodily Ostravanky na osamocené brankářky Porubskou nebo Blahutiakovou. Dvě minuty před koncem první půle měl Sokol dokonce tolik vstřelených branek, kolik vsítil v minulém utkání proti Michalovcům za celý duel. O poločase vedly už domácí propastným rozdílem dvaceti gólů 24:4. Bylo tak už rozhodnuto a druhý poločas byl spíše exhibicí domácího celku. Slovenky ve druhém poločase skórovaly ještě sedmkrát, ale Porubanky do jejich sítě v celkovém součtu nasypaly pětačtyřicet tref a nakonec slavily více než suverénní vítězství 45:11.

Branky: Adámková 8, Tomašechová 6, Mýlková a Maiwaelderová po 5, Marčíková 4, Šviráková a Minarčková po 3, Rechtorisová, Chovancová a Bělohoubková po 2, Kostelná 1 – Ďuriníková 7, Majerníková a Vaninová po 2. Rozhodčí: Pavel Pluhař, Tomáš Suchánek. Diváci: 123.

Silvia Priklerová, trenérka týmu ŠKP Bratislava: „Takový zápas se dá jen těžko komentovat. Navíc s takovýmto konečným výsledkem. V týdnu jsme hrály tři utkání, takže je to těžké. V úterý jsme přišly o další spojku, takže aktuálně máme na marodce čtyři spojky. Snažily jsme se snažit to nějak slepit s křídly, ale dopadlo to, jak to dopadlo.“

Ján Beňadík, trenér týmu Sokol Poruba: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a udrželi jsme koncentraci po celý zápas. Do holek jsme celý týden vštěpovali věci ohledně protiútoků a to se nám dařilo. Děvčata hrály zodpovědně celý zápas a tým hostí je velice mladý. Snažily se a hrály sympaticky, ale přetlačili jsme je jednoznačně fyzicky.“