1.11.2014 otevřeno: 1566 x

Most poprvé prohrál, v Michalovcích podlehl rozdílem dvou branek

Dvě branky za soupeřkami zaostaly v Michalovcích házenkářky Baníku Most a z východu Slovenska tak poprvé v této sezóně odjíždí bez bodového zisku. Na body nedosáhl na Slovensku ani Zlín a český, respektive moravský, prapor tak pozvedly jen Panenky z Veselí, které vyhrály doma nad Šaľou.

HK Slávia Partizánske – HC Zlín 29:21 (13:9)

Házenkářky Zlína podlehly v sobotním utkání šestého kola WHIL v Partizánskem soupeřkám osmibrankovým rozdílem. Domácí házenkářky se hned v samotném úvodu zápasu ujaly vedení (3:0) a svůj náskok pak navýšily dokonce na šest gólů (11:5). Zlíňanky před poločasem především zásluhou stoprocentní exekutorky sedmimetrových hodů Hradilové, která v utkání vstřelila deset branek (z toho devět ze sedmimetrových hodů), manko stáhly a do kabin šly jen se čtyřbrankovou ztrátou, záhy po začátku druhého poločasu si ale domácí vzaly náskok zpět (20:12 ve 38. minutě) a pohodlné vedení už si udržovaly až do konce utkání, kdy na ukazateli svítilo skóre 29:21 pro Partizánske.

Branky: Vasič 8, Michnová 7/3, Blažeková 4, Bettáková 4, Szökeová 3, Gregušová 1, Kapsová 1, Hollá 1 – Hradilová 10/9, Křičková 4, Brandová 2, Tóthová 1, Sobieská 1, Nygrýnová 1, Očadlíková 1, Kolářová 1. Sedmimetrové hody: 4/3 – 9/9. Vyloučení: 5 - 2. Rozhodčí: Varga, Volentics.

Peter Olšavský, trenér týmu Slavia Partizánske: „Po takovémto zápase se dobře mluví a hodnotí. Těší mě, že děvčata po delší době dokázala být disciplinovaná. Vycházela nám obranná hra, ale dařily se nám i kontry, z kterých jsme dnes víckrát skórovali. Děkuji děvčatům za výkon, bude důležité, aby ho potvrdily v dalším zápase.“

Peter Sabadka, trenér týmu HC Zlín: „Dnes jsme byli velmi nedůslední jak v obraně, tak i v útočné fázi. Musím konstatovat, že soupeř vyhrál zaslouženě."

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 21:19 (9:8)

Drama souboje aktuálně dvou nejlepších týmů interligové tabulky a úřadujících mistrů si vychutnali diváci v Michalovcích. Házenkářky Mostu začaly dobře, soupeřky hned v úvodních minutách dostaly pod tlak a rychle si vypracovaly náskok (1:6 v 9. minutě). V utkání se ale výborně a bojovně bránilo, o čemž svědčí i nízký počet vstřelených branek na obou stranách a Mostečankám to tam v závěru první půle „přestalo padat“. Východňárky se chopily šance a skóre otočily (9:8). Ve druhém poločase odskočily domácí Andělům dokonce na pět branek rozdílu (14:9) a v odstupu se držely až do závěrečné pětiminutovky. Tehdy začaly Mostečanky mocně dotahovat, v závěru ale Michalovce bránily ze všech sil (přímá červená karta pro Bačíkovou) a Mostu vyrovnání nepovolily. Po bojovném utkání tak odjely Severočešky z Michalovců poraženy poměrem 21:19.

Branky: Trehubová 9/2, Levchenko 3, Hruščaková 3, Krasko 2, Horňáková 2, Habánková 1, Bačíková 1 – Szarková 9/5, Vysloužilová M. 3, Ryšánková 3, Janoušková 2, Matoušková 1, Dvořáková 1. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/5. Vyloučení: 2 (přímá ČK Bačíková) – 1. Rozhodčí: Oťapka, Sivák.

Borys Petrovskyj, tréner týmu Iuventa Michalovce: „Děvčata hrála to, co jsem od nich chtěl. Asi potřebovaly čas na rozběhnutí. Házená se hraje na šedesát minut. Dnes to pro diváky byla dobrá házená, ale pro trenéry infarktová! „

Dušan Poloz, trenér týmu DHK Baník Most: „Musíme pogratulovat Michalovcům k vítězství, musím říct, že zaslouženému, protože na konci prvního poločasu nás postihla střelecká impotence. Vstup do zápasu byl dobrý, začali jsme nebojácně. Měli jsme ale slabou efektivitu střelby, tuším padesát procent, a s tím se v Michalovcích vyhrát nedá.“

Střelecký pokus Horňákové.| Foto: Alex Wipf

Veselí n. M. – HK Slovan Duslo Šaľa 34:28 (15:14)

Domácí házenkářky Veselí si dokráčely v sobotu v podvečer za vítězstvím v souboji proti Šaľe, která měla před tímto utkáním na kontě stejný počet sedmi bodů v tabulce jako Veselí. Hostující házenkářky sice do utkání vykročily o něco lépe, než Veselanky, domácí ale v 17. minutě srovnaly krok a do kabin si nesly minimální náskok. Ve druhém poločase si vedení upevnily přibližně ve 42. minutě (25:21) a potom si už náskok pouze hlídaly. Osm minut před koncem pak využily zaváhání slovenského celku, čtyřmi rychlými brankami zvýšily náskok na osm gólů a dovedly utkání v poklidu do vítězného konce.

Branky: Vargová 8/4, Slováková 7, Jandásková 5, Vysloužilová 4, Štetáková 3, Gajdošíková 2 – Bíziková 8, Kertézsová 5/4, Kodajová 3/1, Trochtová 3, Bujnochová 3, Pócsiková 3, Klučková 2, Demajová 1.. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 2 - 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 400.

Ľuboš Hudák, trenér týmu HC Veselí n. M.: „Na zápas jsme se dobře připravovali, potřebovali jsme udržet protiútoky Šaly, které jsou velmi nebezpečné. Vyšlo nám střídání, kdy jsem do brány v polovině prvního poločasu místo Nejzchlebové poslal Stojanovou.“

Rudolf Petrikovič, trenér týmu HK Slovan Duslo Šaľa: „Vůbec nás dnes podržely brankářky, prostřídal jsem všechny čtyři, ale k ničemu to nebylo. Hráčky to, že je brankářky nepodržely, psychicky zlomilo.“

Napětí ve tváři brankářky Krebsové v posledních chvílích utkání.| Foto: Alex Wipf

Radost týmu Michalovců, konkrétně házenkářky Habánkové, po proměnění jednadvacáté branky domácích.| Foto: Alex Wipf

Zklamání Mostečanek z těsné porážky.| Foto: Alex Wipf