2.11.2014 otevřeno: 1418 x

Mostečanky si spravily chuť v Prešově, Slavia naložila Olomouci

Dvacetibrankovým rozdílem porazily olomouckou Zoru házenkářky Slavie v posledním utkání šestého interligového kola v neděli večer. Už odpoledne pak v předehrávce osmého kola zvítězily házenkářky Mostu nad nováčkem z Prešova.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 35:15 (16:8)

Házenkářky Olomouce ani z Prahy body nevezou. Slavistky jim nedaly šanci a z palubovky je vyprovodily s dvacetibrankovou porážkou. Už na konci prvního poločasu měly Pražanky na kontě osmibrankový náskok, dobře bránily a chyby hostujících házenkářek trestaly z brejků. Ve druhém poločase se velmi rychle náskok domácích přehoupl přes desetibrankovou hranici a dál rostl (23:9 ve 40. minutě). V sešívaném dresu přesně mířily zkušené reprezentantky (Kutlvašrová), stejně jako mladé talenty (Kordovská). Na začátku poslední čtvrtiny vedly Slavistky už o patnáct a do konce zápasu své vedení ještě navýšily, když se střelecky předvedla Franková se Stellnerovou.

Branky: Stellnerová 8, Franková 6, Kordovská 4, Rajnohová 4, Chmelařová 3, Kutlvašrová 3, Chlupová 2, Jonášková 1, Pešková 1, Pokorná 1, Jedličková 1, Keclíková 1 – Salčáková K. 3, Hvostalová 3, Růžičková 3/2, Gebre Selassie 2, Kubáčková 1, Severová 1, Salašová 1, Chrenková 1/1. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/3. Vyloučení: 3 – 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváci: 80

Tomáš Hlavatý, trenér týmu DHC Slavia Praha: „Měli jsme dobrý nástup do utkání. Postupně jsme střídali všechny hráčky. Obrana předvedla velmi dobrý výkon. Ve druhém poločase se předvedly i mladší hráčky a před domácím publikem jsme dokráčeli k zasloužené výhře.“

Jan Bělka, DHK Zora Olomouc: „Předvedli jsme velice špatný výkon. Takové problémy v útočné fázi, spousta technických chyb. Na to, kolik let už některé hráčky hrají, to byl návrat do dávné minulosti.“

BEMACO Prešov – DHK Baník Most 18:24 (11:13)

Vyrovnaný poločas sehrály proti výběru Mostu házenkářky nováčka z Prešova. V předehrávce 8. kola udržely Prešovanky s Mostem krok, držely se prakticky celých třicet minut v dostřelu dvou branek především zásluhou Sivičové. Mostečanky ve druhém poločase přitvrdily, zaktivnily hru a na začátku poslední čtvrtiny šly do výraznějšího vedení. V samotném závěru zvýšily Mostečanky své vedení na konečných šest branek rozdílu, pod nějž se šesti brankami podepsala Ryšánková.

Branky: Sivič 4, Nemčíková 4, Novická 3, Babuková 2, Kuti 2/1, Kundrátová 2, Vecuríková 1 – Ryšánková 6, Szarková 5/2, Janoušková 4, Matoušková 3, Vítková 2, Súkenníková 2, Vysloužilová K. 1. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2. Vyloučení: 6 – 5. Rozhodčí: Cipov, Klus.