12.11.2014 otevřeno: 1113 x

V předehrávce osmého kola zvítězily házenkářky Michalovců a Poruby

O víkendu čeká házenkářky Sokola Poruba měření s portugalskými házenkářkami z týmu Juve Lis, a tak své utkání osmého kola nejvyšší ženské soutěže sehrály Ostravanky již ve středu večer. V generálce na utkání Challenge cupu zvítězily nad celkem Zlína. Tým Slavie Praha podlehl rovněž v předehrávce osmého kola družstvu Iuventy Michalovce. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Iuventa Michalovce – Slavia Praha 34:23 (17:11)

Jedenáctibrankovou nálož si z východu Slovenska odvezly domů házenkářky Slavie Praha. Hra byla vyrovnaná do 20. minuty, poslední předpřestávkovou desetiminutovku ovládly házenkářky Iuventy a do kabin šly s šestibrankovým náskokem. Ve druhém poločase se rozstřílela Rajnohová, proti palebné síle Szöllösiové, Kraskové, Bačíkové a Trehubové ale byla i se svými spoluhráčkami krátká, a tak ve druhém poločase Michalovce náskok zvyšovaly. Pět minut před koncem vedly o dvanáct branek, po závěrečné korekci z ruky nejlepší střelkyně hostujícího celku Rajnohové odjel tým Slavie Praha z Michalovců poražen poměrem 34:23.

Branky: Trehubová 10/4, Bačíková 5, Krasko 5, Wöllingerová 5, Szöllösiová 5, Horňáková 3, Habánková 1 – Rajnohová 7/2, Stellnerová 4, Keclíková 4/1, Kutlvašrová 3, Chlupová 2, Kordovská 1, Jonášová 1, Chmelařová 1. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 5 (ČK Levchenko) – 4. Diváci: 800

Borys Petrovskyj, trenér týmu Iuventa Michalovce: „Mnoho našich hráček je zraněných, a tak jsme dali dnes více prostoru mladým házenkářkám. Byly po házené hladové a předvedly velmi dobrý výkon.“

Tomáš Hlavatý, trenér týmu Slavia Praha: „Myslím si, že dnes to byl více boj než házená. Udělali jsme opravdu hodně chyb a nepředvedli jsme dnes moc velkou kvalitu. Ale jdeme dál, nesmíme věšet hlavu.“

Reprezentační kanonýrka Kutlvašrová překonala slovenskou obranu v zápase proti Iuventě Michalovce třikrát. | Foto: Alex Wipf.

Celá fotogalerie z utkání zde.

Sokol Poruba – HC Zlín 22:16 (15:7)

Stejně jako jejich mužští kolegové, i házenkářky Zlína hrály ve středu večer soutěžní utkání. V jejich případě se jednalo o předehrávku osmého kola WHIL. Hostitelky Zlíňanek, házenkářky Sokola Poruba, budou totiž o víkendu bojovat v utkání Challenge cupu proti portugalskému celku Juve Lis. A generálku na toto měření s evropskou házenou hráčky Poruby zvládly. Už v 11. minutě měly na svém kontě sedmibrankový náskok (8:1). Zlín pak sice dokázal ztrátu zkorigovat na 7:10, zvrátit vývoj utkání ale házenkářky hostujícího celku nezvládly. Po přestávce se házenkářky Zlína zvedly, trenér Beňadík zatočil sestavou, aby rovnoměrně rozprostřel síly před pohárovým zápasem. I hráčky lavičky ale dokázaly náskok domácího celku udržet a Poruba tak nakonec slavila výhru 22:16.

Branky: Branky: Marčíková 9, Rechtorisová 4, Šviráková 3, Adámková 2, Mýlková 1, Tomašechová 1, Revajová 1, Kostelná 1 - Drotárová 2, Kříčková 2, Hradilová 2, Kolářová 2, Marčíková Zuzana 2, Brandová 2, Budayová 1, Nygrýnová 1. Nudni 1, Novotná 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 5 – 2. Diváci: 182.

Jan Beňadík, trenér týmu Sokol Poruba: „Zápas pro nás dopadl dobře, celou dobu jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. Naše defenzíva předvedla výborný výkon, především brankářky chytaly skvěle. Musím vyzdvihnout hlavně výkon Šárky Marčíkové.“

Oldřich Dvořák, zástupce týmu HC Zlín: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, neproměnili jsme několik vyložených příležitostí. Náš střelecký potenciál se neprojevil, protože šestnáct nastřílených branek je opravdu málo. Můžeme být ale spokojení s výkonem naší brankářky Martiny Túrociové.“