15.11.2014 otevřeno: 1770 x

Olomouc navázala na první vítězství vysokou výhrou v Partizánskem

Osmé kolo WHIL mělo o víkendu na programu již jen tři utkání a dvakrát se z výhry radovaly moravské celky. Vysoké vítězství veze z Partizánskeho Olomouc, Veselí doma přehrálo Písek.

HK Slávia Partizánske – DHK Zora Olomouc 20:30 (8:16)

Házenkářky Zory se po prvním vítězství postavily na nohy a hned v dalším zápase na půdě Slávie Partizánske vybojovaly druhou, tentokrát desetibrankovou, výhru. Svůj náskok začaly Olomoučanky budovat na začátku druhé patnáctiminutovky a už na konci první půle vedly o osm branek. Náskok si udržovaly i ve druhém poločase a postupně ho navýšily na deset branek (12:22). Výraznější korekce už domácí nedosáhly, a tak Zora Olomouc slavila vítězství 30:20.

Branky: Szökeová 6/2, Blažeková 5, Michnová 4, Vasič 3, Radovanovič 2 – Růžičková 10/4, Dostálová 6, Kubáčková 3, Severová 3, Fryčáková 3, Salčáková 2, Grebre Selassie 2, Hvostáľová 1. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 370.

Peter Olšavský, trenér Slavie Partizánske: „Těžko se hodnotí zápas, ve kterém jsme prohráli. Soupeř vyhrál zaslouženě. Nemůžu svým svěřenkyním upřít snahu. Ale soupeř dal do zápasu více snahy a větší srdce. Udělali jsme mnoho technických chyb.“

Jan Bělka, trenér týmu Zora Olomouc: „Fungovala nám velmi dobře obrana, děvčata splnila všechny taktické pokyny. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, což jsme předváděli od začátku až do konce zápasu. Byly momenty, kdy se nám nedařilo, ale překonali jsme krizi a bojovali jsme."

HC Veselí n. M. – Sokol Písek 31:20 (17:11)

Házenkářky Veselí nad Moravou nepřipustily překvapení a hráčky Písku vyprovodily na cestu domů bez bodového zisku. Domácí budovaly svůj náskok od prvních minut a o poločase vedly už šestibrankovým rozdílem. Ve druhé půli svůj náskok postupně navýšily na jedenáct branek a utkání dovedly k přesvědčivému vítězství.

Branky: Šustková 8/1, Vargová 7/2, Vysloužilová 4, Jandásková 4, Slováková 2, Vinklárková 2, Štetáková 1 - Vrabcová 5/2, Palasová 4, Talafousová 4, Součková 2, Rusfelová 1, Malá 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2 - 4. Diváci: 360.

Luboš Hudák, trenér týmu HC Veselí n. M.: „Vstup do zápasu nám vyšel. To nás uklidnilo až moc, ale naštěstí jsme se rychle otřepali. Dobře zahrála obrana a dařilo se nám i v útoku.“

Jan Slavík, trenér týmu Sokol Písek: „Celý zápas jsme se nedostali do hry, když už tam byl nějaký náznak, udělali jsme technickou chybu a opět jsme byli tam, kde předtím.“

ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 26:45 (11:21)