19.11.2014 otevřeno: 1269 x

Mostečanky před pohárovou odvetou vybojovaly výhru nad Partizánskym, Iuventa remizovala v Šaľe

Dvě utkání devátého kola WHIL byla předehrána ve středu večer. Zatímco házenkářky Baníku Most vybojovaly před odvetou tolik potřebné vítězství, Michalovce vydřely v Šaľe pouze remízu.

DHK Baník Most – HK Slávia Partizánske 27:22 (13:12)

Házenkářky Mostu čeká o víkendu odveta proti ruskému celku z Rostova na Donu. Zápas devátého interligového kola tak předehrávaly ve středu večer a před víkendovou odvetou nebyl jejich středeční výkon velkým povzbuzením. Hráčky Partizánskeho se v prvním poločase držely stále na dostřel a ve 22. minutě po čtyřbrankové šňůře se dokonce na krátko ujaly vedení (9:10, 11:12). Těsně před přestávkou překlopily domácí házenkářky Baníku Most vedení na svou stranu a ve druhém poločase ho udržovaly. Postupně soupeřkám odskočily na rozdíl sedmi branek (25:18). Před koncem Slávistky skóre kosmeticky upravily na konečný pětibrankový rozdíl (27:22).

Branky: Szarková 11/3, Súkenníková 5, Ryšánková 3, Jeřábková 2/1, Zachová 1, Růčková 1, Vysloužilová M. 1, Motejlová 1 – Michnová 12/6, Gajdošová 3, Szokeová 3, Bettáková 2, Blažeková 1, Hollá 1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 7/4 – 8/6. Vyloučení: 32 – 3. Diváci: 750

Dušan Poloz, trenér týmu DHK Baník Most: „I přesto, že jsme dnes vyhráli, jsem opravdu hodně zklamán z přístupu některých hráček k dnešnímu utkání. Naše nasazení bylo katastrofální, což negativně ovlivnilo celý náš dnešní výkon. Hráčkám jsem to hned teď po utkání řekl, tenhle nešvar musí z týmu pryč, tohle nehodlám tolerovat."

Peter Olšovský, trenér týmu Hk Slávia Partizánske: „I když jsme dnes prohráli, jsem s výkonem děvčat moc spokojený. Po výkonech, které jsme předvedli v posledních dvou utkáních, jsme dnes hráli mnohem lépe. Děvčata hrála kolektivně, uvědomila si, že je to o srdíčku. Držely se s Mostem velice dobře."

HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 31:31 (14:14)

Podobně jako Most, i Iuventa Michalovce nastoupí o víkendu k odvetě v evropském poháru, proto rovněž utkání devátého kola předehrávala. V Šaľe ztratily Michalovečanky, které si za celý zápas nedokázaly vybudovat výraznější náskok, jeden bod po remíze 31:31 (14:14)

Branky: Kertézsová 9/3, Bujnochová 5, Trochtová 4, Bíziková R. 3, Bíziková B. 3, Klučková 3, Kodajová 2/1, Pócisková 2 - Szöllösiová 8, Horňáková 6, Kucher 6,Krasko 4, Wollingerová 3, Trehubová 3/2, Levchenková 1. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 1 – 5 (přímá ČK Trehubová). Diváci: 1000.