21.11.2014 otevřeno: 1962 x

Olomouc nepustila Veselí mezi nejlepší tři celky průběžné tabulky

Tři zápasy devátého interligového kola byly odehrány v pátek večer. Přesvědčivou výhru slavily házenkářky Slavie Praha a Sokola Poruba. V napínavějším třetím zápase pátečního večera pak o šest branek porazily házenkářky Zory Olomouc Veselí.

DHC Slavia Praha – BEMACO Prešov 34:20 (17:11)

Po rozpačitém začátku, kdy Prešovanky v 15. minutě dokonce nad favorizovaným celkem Slavie Praha vedly (6:7), se domácí Pražanky postupně rozkoukaly a chopily se otěží zápasu. O poločase vedly už o šest gólů. Druhý poločas už domácí ovládly. Prvních deset minut druhé půle vyhrály 8:1 a po zbytek zápasu hráčky BEMACA Prešov dotahovaly deseti až patnáctibrankové (31:16) manko. Výraznější korekce se jim nezdařila ani v samotném závěru, a tak v Praze Slavistkám Slovenky podlehly poměrem 34:20.

Branky: Kutlvašrová 6, Kordovská 5, Stellnerová 4, Rajnohová 4, Chlupová 3/1, Franková 3, Keclíková 2/1, Jedličková 2, Pokorná 2, Chmelařová 2, Jonášová 1 – Babuková 6, Šutranová 4, Kuti 4/1, Kundrátová 3, Pavúková 2, Simič 1. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 100.

Tomáš Hlavatý, trenér týmu DHC Slavia Praha: „Dlouhá pauza před tímto utkání se na začátku projevila. Houževnatý soupeř trestal naši slabou obranu. Postupně jsme se ale zlepšili a potom jsme začali střílet i jednoduché góly. Mladší hráčky znovu přesvědčily, že dokáží využít nabídnutou šanci.“

Roman Lamač, trenér týmu BEMACO Prešov: „Proti kvalitním týmům stále neumíme hrát celý zápas. Na začátku chceme, hrajeme, stíháme, ale potom se projeví kvalita soupeře. Osmdesát procent zápasů vyhrává Slavia rychlou hrou a to se znovu ukázalo. Naše hráčky navíc dělaly individuální chyby a to jsou spojené nádoby. Kvalitní týmy si tyto chyby umí uhlídat.“

Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 19:32 (11:17)

Házenkářky Sokola Písek přivítaly v pátek na jihu Čech soupeřky ze Sokola Poruba. Vyrovnaná byla hra do 8. minuty, potom začaly favorizované Porubanky budovat svůj náskok a o přestávce svítil na jejich kontě šestibrankový náskok. I ve druhém poločase byly Ostravanky střelecky produktivnější, než jejich hostitelky. Přesnou střelbu předvedla především Kostelná. Hráčky Sokola Poruba dovedly utkání bezpečně do vítězného konce, Písek porazily poměrem 32:19.

Branky: Šichmanová 5, Malá 5, Součková 4, Palasová 1, Benešová 1, Vrabcová 1, Boorová 1, Königová 1 – Kostelná 10, Marčíková 3/1, Bělohoubková 4, Šviráková 3, Minárčiková 2/1, Adámková 2, Rechtorisová 2, Varmužová 2, Chovancová 1. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Brůna, Halada. Diváků: 110.

Jan Slavík, trenér Házená Sokol Písek: „Poruba vyhrála zaslouženě a musím soupeři k dnešní výhře pogratulovat. První půle byla poměrně vyrovnaná, to se postupem času změnilo a všechny naše chyby byly trestány.“

Jan Beňadik, trenér týmu DHC Sokol Poruba: „Jsem rád za výkon, který jsme dnes předvedli. Těší mě i výsledek. Projevila se dřina, kterou jsme dávali do přípravy. Dnes se nám dařilo v defenzívě, předvedli jsme organizovanou hru a odpovědnost. Chtěli jsme se soustředit hlavně na náš výkon, to se nám dařilo a jsme za to rádi.“

DHK Zora Olomouc – HC Veselí n. M. 30:24 (15:12)

Házenkářky Veselí mohly v případě výhry poskočit mezi absolutní špičku průběžné tabulky, házenkářky Zory Olomouc ale byly proti. Hanačky se konečně rozkoukaly a kráčí od vítězství k vítězství. V utkání proti Veselí začaly budovat svůj náskok v závěru prvního poločasu, na začátku druhé půle už vedly o čtyři branky a postupně svůj náskoky Olomoučanky zvyšovaly na osm gólů. V závěru Veselí manko mírně zkorigovalo, vítězství Zory ale bylo jednoznačné.

Branky: Kubáčková 7/5, Dostálová 5, Berová 3, Fryčáková 3, Severová 2, Růžičková 2/1, Salašová 2, Salčáková K. 2, Gebre Selassie 2, Hvostaľová 2 – Vargová 9/7, Jandásková 5, Šustková 4, Gajdošíková 4, Vyloužilová 1, Štetáková 1. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 6/6 – 7/7. Vyloučení: 5 - 3. Diváci: 360.