22.11.2014 otevřeno: 1622 x

Pohár EHF: Most končí

Házenkářky Baníku Most prohrály v domácí odvetě třetího kola Poháru EHF s ruským týmem z Rostova na Donu 20:22 a v soutěži končí. Momentálně nejlepší ruský ligový tým před týdnem doma zvítězil 26:21. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Pohár EHF – odveta 3. kola
Baník Most - Rostov na Donu 20:22 (8:9)

Zaplněná mostecká hala se 1300 diváky v hledišti hnala domácí „Černé anděly“ do útoku. Jenže utkání připomínalo šachovou partii, vždyť Mostečanky se v 10. minutě ujaly vedení „teprve“ 2:1. O dalších deset minut vedly Rusky 8:4, kdy získaly rekordní náskok v zápase. Během poslední třetiny první půle se domácí hráčky dotáhly na dostřel jediné branky – 8:9.

Vstup a 13 minut druhého poločasu patřilo „Černým andělům“. Tým trenéra Dušana Poloze rychle vyrovnal, následně se ujal vedení, které i navyšoval. Dokonce až na tři góly, čímž se přiblížil pětibrankovému manku z prvního klání.

Rusky si zřejmě uvědomily možné nebezpečí, „zařadily“ na vyšší výkonnostní stupeň a během deseti minut vyrovnaly. V posledních třech minutách navíc skóre překlopily na svou stranu a Baník Most porazily i ve druhém vzájemném zápase.

„Před hráčkami smekám. Ostudu neudělaly, ale Rostov je hodně silný soupeř. Bohužel jsme zimu v pohárech nedokázali přežít, tak teď se musíme soustředit na interligu,“ nechal se slyšet kouč Baníku Most Dušan Poloz. Pravdu neskrývala ani Dominika Zachová: „Rusky jsou prostě lepší úplně ve všem. Ten rozdíl je velký.“

Nejvíce branek: Súkenníková 5, Jeřábková 4, Szarková 3 - Punková 7, Managarovová 5, Ilinová 3.
První zápas 21:26, postoupil Rostov.