14.1.2015 otevřeno: 1479 x

Do středeční bitvy se Slavii vedl Panenky Buday, Olomouc naložila Bratislavě

Třemi zápasy bylo ve středu večer předehráno jedenácté kolo WHIL. Na lavičku Panenek se v utkání proti Slavii usadil trenér Milan Buday, Olkomouc vyprovodila Bratislavu s náloží 35:14.

DHC Slavia Praha – HC Veselí n. M. 29:22 (13:12)

Házenkářky Veselí nastoupily po odchodu trenéra Ľuboše Hudáka do Mostu v utkání proti Slavii pod vedením zlínského trenéra mládeže Milana Budaye. Panenky dokázaly zmobilizovat síly a zejména v první půli byly Slavii nepříjemným soupeřem, když se držely v dostřelu dvou branek a ve 25. minutě šly dokonce do vedení (8:9). Druhý poločas už se jim ale tak nevydařil. Střelecky se jim již tolik nevedlo, Slavistky se zkoncentrovaly a razantně navýšily mezi 46. a 52. minutou svůj náskok. Nakonec slavily přesvědčivé sedmibrankové vítězství.

Branky: Keclíková 6/2, Rajnohová 5, Kordovská 4, Kutlvašrová 4, Jonášová 3, Stellnerová 2, Chmelařová 2, Pokorná 2, Pešková 1.- Vargová 8/2, Vinklárková 6, Šustková 3/2, Jandásková 3, Varjassiová 2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/5. Vyloučení: 2 - 1. Diváci: 100.

Tomáš Hlavatý, trenér týmu Slavie Praha: „Do prvního poločasu jsme nastoupili málo agresivně především v obraně. Veselí nám dávalo lehké branky. V šatně jsme si k tomu něco řekli a do druhého poločasu jsme nastoupili agresivněji. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a jsem rád, že si zahrály všechny hráčky.

Milan Buday, trenér týmu HC Veselí nad Moravou: „Byl jsem požádán, abych se provizorně ujal týmu. Je to složitá situace, jsem u týmu tři dny. Nepříjemně mě překvapilo, že tým není fyzicky připraven na to, že má být štikou ligy. Dokud holky stačily, byly v 1. poločase vyrovnaným soupeřem. Ve druhé půli se ukázalo, že Slavia je někde jinde a drtila nás rychlými útoky. Nicméně v týmu je spousta perspektivních holek a já před nimi smekám."

Kateřina Keclíková skórovala v zápase proti Veselí šestkrát. | Foto: L. Nussbauer

DHK Zora Olomouc – ŠKP Bratislava 35:14 (15:9)

Zcela přesvědčivě pak papírovým předpokladům dostály házenkářky Olomouce. Ve středeční předehrávce doslova smetly Bratislavu a po jasné výhře 35:14 si připsaly zasloužené dva body. V prvním poločase to ještě nevypadalo na takovou nálož, i když už do šaten si Zora nesla pětibrankový náskok. Ve druhé půli ale Hanačky povolily Bratislavankám jen pět tref a naprosto suverénně dokočírovaly utkání do vítězného konce.

Branky: Salčáková M. 6, Růžičková 5/4, Salašová 4, Berová 3, Kubáčková 3/1, Gebre Selassie 3, Jansová 2, Dostálová 2, Fryčáková 2, Salčáková K. 2, Sovová 1, Hvostalová 1, Severová 1 – Marčeková 3, Hlásníková 3, Čimová 2, Schwarzová 2, Sláviková 1, Ďuriníková 1, Vaninová 1, Lešková 1. Rozhodčí: Brzósková, Pavelková. Sedmimetrové hody: 5/5 – 0/0. Vyloučení: 1 - 6. Diváci: 125.

Jan Bělka, trenér Olomouce: „V minulém kole v Porubě jsme prohráli, ale holky předvedly mnohem větší nasazení, než ukázaly v dnešním utkání. Doufám, ale že bude pokračovat tendence, kterou máme teď nastavenou. Je jasné, že takové zápasy úplně výsledkově nepatří do naší soutěže. Někdy je však takové utkání dobré pro hráčky, můžou si něco nového vyzkoušet a dostat se do herní pohody pro příští zápasy. Každopádně jsou to důležité body, teď je v tabulce tam pět týmů na dvě postupové místa a my patříme mezi ně.“

Partizánske – Prešov 32:23 (15:12)