4.2.2015 otevřeno: 875 x

Porubanky prodloužíly vítěznou sérii

Čtrnácté kolo WHIL načaly házenkářky Poruby v Partizánském. Slovenské házenkářky Ostravanky přehrály a prodloužily tak svou vítěznou sérii.

Slávia Partizánske – Sokol Poruba 19:24 (10:14)

Poruba přidala dnes na své konto třetí vítězství v řadě. Do utkání sice vstoupil lépe domácí slovenský tým (2:1), už v 10. minutě ale obrátily Porubanky vedení na svou stranu a začaly budovat svůj náskok (4:8). Předvedla se hlavně Adámková s Marčíkovou a udržovaly náskok hostujícího celku na čtyřech brankách. Rozhodující vedení vydrželo Porubě i ve druhém poločase, i nadále přiživované Adámkovou. Pět minut před přestávkou držely Ostravanky na své straně pětibrankové vedení a toto už udržely až do konce.

Branky: Vasič 5, Michnová 5, Hollá 4, Radovanovič 2, Szökeová 1/1, Kankulová 1, Šimáková 1 – Adámková 8, Rechtorisová 4, Marčíková 4, Šviráková 4, Mýlková 2, Minarčíková 2. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2 – 4. Diváci: 250.

Ján Baňadík, trenér týmu Sokol Poruba: „V prvním poločase jsme si vytvořili náskok, který jsme celý zápas udrželi. Domácí nesnížily na méně než dva góly. My jsme zase vycházeli z dobré obrany, kdy mě potěšilo jen devatenáct inkasovaných branek. Jsem rád, že se nám podařilo potvrdit roli papírového favorita, jsou to cenné a důležité dva body. Dobře zahrála Barbora Mýlková, tradičně nás držela gólmanka Markéta Doláková."