7.2.2015 otevřeno: 1333 x

Most deklasoval Zlín, Olomouc porazila v souboji na naději pro play-off Písek

Házenkářky Baníku Most doma deklasovaly ve 14. kole interligy osmý Zlín o sedmnáct branek. V dalším českém duelu, v zápase o naději pro play-off, zvítězila doma Zora Olomouc nad Sokolem Písek 29:23 a bodově se na něj dotáhla. Oba celky ztrácejí dva body na dosud poslední postupující český celek do vyřazovací fáze HC Veselí nad Moravou. To muselo dnešní duel na hřišti vedoucích Michalovců kvůli chřipkové epidemii ve vlastním kádru odložit. Kolo se dohrává v neděli soubojem Slavie Praha s Duslem Šala.

Zora Olomouc – Sokol Písek 29:23 (14:11)

Olomoučanky pustily soupeřky z Písku do vedení v zápase jen jedinkrát ve druhé minutě. Vzápětí vyrovnaly a od čtvrté minuty udávaly tón nejen hře, ale také skóre. Během pár minut do vypracovaly náskok. Píseckým házenkářkám se jen jedinkrát podařilo přiblížit na dostřel jedné branky. O svém vítězství rozhodly svěřenkyně reprezentačního asistenta Jana Bělky na začátku druhé půle, kde se dostaly až na sedmibrankový rozdíl.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: S výkonem jsem spokojený hlavně v obranné fázi, v níž jsme soupeře chtěli zaskočit defenzivou, kterou jsme praktikovali, což se také povedlo. V útoku byly jisté věci, které je třeba odstranit, hlavně tedy proměňování některých šancí, které jsme měli. Obecně to bylo v útoku hodně pomalé, chyběla rychlost a svižnost, nedávali jsme si míč z ruky tak, jak bychom měli.

Jan Slavík, trenér Sokola Písek: „Olomouc vyhrála zaslouženě. Vytvořili jsme si sice spoustu šancí, ty jsme ale bohužel zahodili. Jsem rád, že i za stavu, kdy jsme prohrávali o sedm gólů, jsme se nevzdali a dokázali jsme utkání zdramatizovat. Bohužel jsme si pak ale nechali soupeře opět utéct. Rozhodla zřejmě vynikající Dederlová v bráně. V okamžiku, kdy se soupeři nedařilo, vytáhla dva tři vynikající zákroky.“

Baník Most – HC Zlín 34:17 (14:10)

O výhře domácích nebylo ani ne minutu pochyb. V páté minutě vedl Most 3:0 a své vedení navyšoval. V prvním poločase ještě „decentně“, kdy náskok osciloval mezi třemi až pěti brankami. Skutečný koncert domácích přišel po ihned přestávce a druhou půli domácí vyhráli 20:7.

Nejvíce branek: Jeřábková 6/1, Szarková 5, Weisenbilderová a Zachová po 4 – Hradilová 5/3, Sobieská 3, Očadlíková, Vlková, Kolářová po 2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 650.

Ľuboš Hudák, trenér Baníku Most: Od začátku utkání jsme se snažili dostat se do tlaku, ale hodně šancí jsme neproměnili. To jsme si o poločase v šatně vyříkali. Ve druhé půli jsme potom zrychlili naší práci v obraně, dostávali jsme soupeřky pod větší tlak. Získávali jsme míče, dostávali jsme se do protiútoků a dávali jsme lehké branky.“

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Padesát minut jsme předváděli dobrou, sympatickou házenou, děvčata se snažila, ale potom jsme úplně odpadli, nedávali jsme branky. Měli jsme velkou marodku, chyběly nám v Mostě čtyři hráčky, některé holky navíc hrály s drobnými zraněními. Je to škoda, hlavně v úvodu jsme se drželi v kontaktu. Ten závěr se nám ale vůbec nepovedl.“

Bemaco Prešov – ŠKP Bratislava 32:22 (15:8)

Nejvíce branek: Babuková 6, Kuti a Harčarufková po 5 – Marčeková 9, Ďurníková 6, Gallisová 2. Rozhodčí: Gedeon, Vydra. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 200.

Zbývající program 14. kola – neděle 8. února – 17.00 hodin: Slavia Praha – Duslo Šala.

Odloženo: Iuventa Michalovce – HC Veselí nad Moravou (kvůli onemocnění v moravském týmu).

Předehráno: Slávia Partizánske – Sokol Poruba 19:24.