7.2.2015 otevřeno: 586 x

Sokol Poruba vyhrál první utkání osmifinále Vyzývacího poháru v Portu

Házenkářky Sokola Poruba zvítězily v prvním utkání osmifinále Vyzývacího poháru nad portugalským celkem Colégio de Gaia 28:24. Odveta se hraje zítra opět od 19.00 hodin českého času ve stejné hale v Portu. Tentokrát však budou Porubanky vedené jako domácí tým.

Ostravským házenkářkám v útulné hale chvíli trvalo, než se rozkoukaly a zvykly na specifické prostředí haly v předměstí Porta. První branku vstřelily až v 5. minutě a v první půlce prohrávaly i o tři góly. S přibývajícími minutami se ale Poruba začala prosazovat v útoku a zlepšila se i v obraně. Výsledkem bylo, že ve 28. minutě se dostala Poruba poprvé do vedení. Po přestávce Poruba přidala na agresivitě a rychle si získala tříbrankový náskok, který se jí v závěru podařilo ještě navýšit.

Jsme spokojeni s výhrou, ale naší hru musíme v každém případě v nedělní odvetě zlepšit. Holkám jsme hned po zápase řekli, že zítra do toho půjdeme naplno, jako kdyby to dnes skončilo remízou. Na náskok čtyř branek prostě musíme zapomenout, chceme tady vyhrát i druhý zápas,“ uvedl po vítězném zápase kouč Sokola Poruba Ján Beňadik, který měl výtky hlavně k prvnímu poločasu. „Asi to bylo tím, že jsme se sžívali s novým prostředím a velkou zimou, která v hale panovala. Ale nechceme se na nic vymlouvat, prostě o tom pohárové zápasy jsou a my se s tím musíme umět vypořádat. Budu se opakoval, ale zase to je pro náš mladý celek velká zkušenost,“ pokračoval Beňadik. „V první půlce jsme se nedokázali dostat do správného tempa a nevedlo se nám v obraně. Na můj vkus jsme dostali hodně branek,“ doplnil Beňadik.

Domácí tým Colégio de Gaia se prosazoval hlavně v prvním poločase. „Velké problémy nám dělala malá pivotka, která měřila snad 150 centimetrů. Bylo hodně pohyblivá a my jsme ji nedokázali bránit. Musíme se na to zítra ještě více zaměřit a připravit. Jinak se potvrdilo, že Colégio de Gaia je mnohem kvalitnější a zkušenější celek než Juve Lis, který jsme v minulém kole Challenge Cupu doma jasně přehráli, dodal Beňadik.

Osmifinále Vyzývacího poháru – první zápas:

Colégio de Gaia – DHC Sokol Poruba 24:28 (13:14)

Nejvíce branek: Silvaová 7, Carvalhová 6, Soaresová 5 - Rechtorisová 7, Marčíková 6, Šviráková 4, Adámková 4, Minarčíková 3, Kostelná 3, Bělohoubková 1. Rozhodčí: Sekulič, Jovandič (oba Srbsko). Sedmimetrové hody: 7/6 - 3:2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 200.

Zdroj: hazenaporuba.cz