8.2.2015 otevřeno: 1112 x

Slavia přehrála Šaľu a poskočila na druhou příčku tabulky

Po nedělním zápase proti Šaľe se Slavia, která vybojovala jedenáctou výhru sezóny, posunula na druhou příčku tabulky a ztrácí jen bod na tým Michalovců. Proti největším sokům z Michalovců a Mostu mají ale Pražanky odehráno o zápas víc.

Slavia Praha – Slovan Dusľo Šaľa 33:20 (18:9)

Šaľa si dosud v nejvyšší ženské soutěži nevedla špatně a souboj mezi Slavií Praha a slovenskými házenkářkami tak sliboval napínavou podívanou. O to překvapivější bylo, jak suverénně si počínaly Pražanky v prvním poločase, kdy si vypracovaly na Šaľanky devítibrankový náskok. Nejvíce se o to přičinily Keclíková se Stellnerovou, Rajnohovou a Kordovskou. Ani ve druhé půli se slovenskému týmu nedařilo manko stahovat, naopak ve 45. minutě vedly Slavistky už o patnáct branek 28:13. V samotném závěru se Šaľe tažené Kertézsovou podařila jen mírná korekce a Slavia si na své konto připsala jasné třináctibrankové vítězství a dva cenné body pro boj o interligové medaile.

Nejvíce branek: Kordovská 8, Keclíková 6/2, Franková 3, Chmelařová 3, Pokorná 3/1 – Kertézsová 9/6, Kodajová 4, Bíziková 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/6. Vyloučení: 7 - 2. Diváci: 120.

Tomáš Hlavatý, trenér tým Slavia Praha: „Předvedli jsme kvalitní týmový výkon. Hlavně obrana nám fungovala opravdu dobře. Kolektivním výkonem v útoku jsme dokázali reagovat na variace soupeře. Rozhodl chtíč hráček, které šly za naším cílem odhodlaně."

Rudolf Petrikovič, trenér týmu Slovan Dusľo Šaľa: „Jsem zklamán a hodně těžko se mi to hodnotí. Jsem zklamán z výsledku i nasazení některých hráček. Vůbec jsme nepředvedli týmový výkon, zklamaly i brankářky. Čekali jsme, že bychom tu mohli bodovat, ale Slavia byla lepší a zcela zaslouženě zvítězila."

Reprezentantka Kateřina Keclíková v souboji s obranou Šaľy. | Foto: Ladislav Nussbauer