8.2.2015 otevřeno: 743 x

Poruba postoupila do čtvrtfinále Vyzývacího poháru

V osmifinále Vyzývacího poháru (Challenge cupu) porazily házenkářky Poruby i v odvetě tým Colégio de Gaia a oslavily tak historický postup do čtvrtfinále evropské soutěže.

V nevídané drama se změnila nedělní odveta osmifinále Challenge Cupu v portugalském Portu. Po sedmičkovém rozstřelu  se ale z postupu radovaly házenkářky DHC Sokol Poruba.

Do zápasu vstupovaly Porubanky se čtyřbrankovým náskokem z prvního utkání, hned v první půli ale své vedení ztratily a za soupeřkami zaostávaly dokonce o sedm branek. O přestávce trenér Beňadík své svěřenkyně uklidnil a zkoncentroval a postup měly házenkářky Poruby na dosah. Nadšeně hrající domácí celek půl minuty před koncem proměnil sedmičku a vedl 28:24. Poruba držela míč a mohla vstřelit postupový gól, ale nedala a došlo na rozstřel. Brankářka Markéta Doláková podala skvělý výkon. Chytila první tři pokusy domácích hráček. Z Poruby se nejprve trefily Marčíková a Adámková. Rozhodnout pak mohly Šviráková a Rechtorisová, které ale své pokusy neproměnily. Postupové oslavy tak zařídila až Barbora Mýlková.

„Z postupu máme samozřejmě obrovskou radost. Ale náš výkon hlavně v prvním poločase nebyl dobrý. Vážím si toho, že jsme se ale dokázali zvednout a nakonec i postup vybojovat. V obou zápasech jsme měli velké problémy s bráněním pivotek soupeře. Ještě dnes dopoledne jsme se dívali na video a připravovali se na to, ale v zápase se nám prostě ubránit domácí hráčky nedařilo," komentoval utkání kouč Jan Beňadik a popsal, jak tým prožíval dramatické momenty závěrečného rozstřelu. Obešel hráčky a ptal se jich, zda se na sedmičku cítí. „Každé jsem se ptal a ještě se jim díval do očí," uvedl Beňadik.

Trenér Beňadík konečně oslavil skvělý postup, který jeho svěřenkyním před rokem proklouzl mezi prsty. „Loni nám v Hööru postup o gól utekl, ale nyní se k nám štěstí přiklonilo. Celkově si ale myslím, že jsme byli o kousek lepší. Holkám přeju, aby si postup pořádně užily, protože to je pro většinu z nich je velký moment v kariérách," dodal Beňadik.

DHC Sokol Poruba - Colégio de Gaia 24:28 (11:18), na sedmičky 3:1 (proměnily Marčíková, Adámková, Mýlková). Postupuje Poruba

Branky: Šviráková 8, Marčíková 6, Mýlková 3, Adámková 3, Bělohoubková 2 - Carvalho 7, Gante 5, Soares 4. Rozhodčí: Sekulič, Jovandič (oba Srbsko). Sedmičky: 3/3:2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 200.