13.2.2015 otevřeno: 999 x

V souboji unavených zvítězila Poruba

Po pohárové „mezihře“ zvládly Porubanky návrat do domácí soutěže a rozdílem šesti gólů porazily tým Veselí n. M. O svém vítězství ale rozhodly až v závěru.

Sokol Poruba – HC Veselí n. M. 28:22 (12:11)

Na obou týmech byla znát únava. Na Porubankách po náročném programu minulého týdne, na Veselankách po nechtěné chřipkové přestávce. V prvním poločase se ve vedení střídaly oba celky. Domácím vyšel vstup do utkání, když Poruba rychle nabyla vedení 3:0 a kouč Veselí Jan Packa si musel vzít oddechový čas. Veselí se postavilo na nohy a otočilo vývoj skóre na 9:7 ve 22. minutě. Porubanky ale nehodlaly dát domácí pevnost lacino, znovu zabraly a do šaten si nesly minimální náskok. Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé půli. Hostky se držely na dostřel a zápas směřoval k dramatickému závěru. Ten zvládly domácí lépe, poslední desetiminutovku ovládly, rychle zvedly své vedení a na závěrečný brejk Sokolek už Panenky nezvládly zareagovat.

Nejvíce branek: Marčíková 7, Šviráková 6, Adámková 4, Mýlková 4 - Vargová 7, Jandásková 6, Gajdošíková 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení: 3 - 2.

Jan Beňadik, trenér týmu Sokol Poruba: „Za výhru jsem strašně rád, protože tyhle zápasy nebývají jednoduché. Těší mě, že jsme těžký přechod z pohárového souboje do Interligy zvládli a získali dva body. Výkon z naší strany nebyl vyloženě špatný, ale hlavně v prvním poločase jsme se trápili. Devět minut jsme nedali gól. Holky se ale z toho vyhrabaly, což je nesmírně důležité, ještě jsou unavené. Jsme rádi, že se nám podařilo zápas rozhodnou až v závěru utkání, což je potvrzení i toho, že tým je na tom dobře fyzicky. Během zimní přípravy jsme hodně na fyzické kondici zapracovali a věřím, že se nám to bude vracet i nadále. Dneska jsme zápas rozhodli spíše dobrou obranou, než z útoku."

Ivo Sádlo, vedoucí týmu HC Veselí n. M.: „Z naší strany bylo znát, že tým si prošel v minulých dnech chřipkovou nákazou. Do zápasu nastoupila řada hráček po nemoci, což bylo na výkonu vidět. Hlavně pak v úvodu utkání, kdy domácí házenkářky zápas režírovaly. Máme teď málo hráček, což duel rozhodlo. Poruba vyhrála zaslouženě, když dokázala každou naši chybu potrestat."