14.2.2015 otevřeno: 1589 x

Michalovce porazily Zoru, Most v Písku nezaváhal a v tabulce interligy přeskočil Slavii

Baník Most i Slavie Praha mají po sobotním odpoledni odehrán stejný počet zápasů a Most má v celkovém součtu o bod víc než jeho největší český konkurent z Prahy. Patří mu tak aktuální druhé místo v tabulce WHIL. Prešov podlehl Šaľe, večer bude kolo dohráno zápasy z Olomouci a Bratislavě.

Sokol Písek – Baník Most 22:31 (12:16)

Jihočeské házenkářky trápí ve své Obloukovce favority jednoho za druhým, Mostu však dokázaly vzdorovat jen prvních pětadvacet minut. Z počátku se držely soupeři na dostřel a ve 20. minutě dokonce ztrácely jen jediný gól (10:11), v posledních pěti minutách první půle se ale hostující házenkářky zkoncentrovaly, zpřísnily obranu a několika pěknými akcemi po ubránění soupeřova útoku zvýšily svůj náskok na poločasových 16:12. Na začátku druhého poločasu zvýšily vedení na osm branek (14:22) a na začátku závěrečné desetiminutovky vedly už o deset. Mostečanky prakticky každý útok dokázaly přetavit v gólové oslavy a Písečankám se nedařilo korigovat. Naopak pět minut před koncem zvyšovala Zachová už na 28:16. Až v úplném závěru Šichmanová s Palasovou alespoň kosmeticky skóre upravily, i tak ale odešly Písečanky po statečném výkonu ze zápasu poraženy o devět branek 22:31.

Nejvíce branek: Šichmanová 4, Vrabcová 4/2, Malá 3, Kohoutová 3 – Súkeníková 5, Szarková 5/1, Weisenbilderová 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 4 - 5. Diváků: 310.

Jan Slavík, trenér týmu Sokol Písek: „Gratuluji Mostu k vítězství, soupeř vyhrál zaslouženě. Prvních osm minut jsme hráli dobře. Postupem času Most dokázal trestat každou naši chybu. Bohužel nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kde soupeř získal rozhodující náskok.“

Ĺuboš Hudák, trenér týmu Baník Most: „Od začátku se potvrdilo, s čím jsme do zápasu šli. Písek v posledních zápasech hraje dobře a v domácím prostředí je to silné mužstvo. Z obou stran to byl slušný zápas. Vysunutou obranou se nám dařilo zastavovat písecké útoky.“

Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 29:34 (15:18)

Oba celky sehrály svá poslední utkání, která předcházela tomuto jejich vzájemnému souboji, proti hráčkám Písku. Zatímco Olomouc vybojovala nad Jihočeškami vítězství, Michalovce v Písku bod ztratily a měla tak co napravovat. A úlohu favorita tentokrát na Hané zvládly. První patnáctiminutovka byla vyrovnaná, pak začal růst náskok hostujícího celku, před poločasem ale polevily a Olomouc toho využila ke korekci. Na začátku druhého poločasu Olomoučanky pokračovaly ve stahování manka a ve 42: minutě po trefě Kubáčkové měly Hanačky na dosah vyrovnání (20:21). Iuventa ale znovu přiložila pod kotel, a přestože Olomouc vzdorovala a držela se v dostřelu, náskok si už Východňárky uhlídaly a vybojovaly vítězství 34:29.

Nejvíce branek: Růžičková 8/7, Dostálová 4, Gebre Selassie 4 – Horňáková 9, Tregubovová 6/1, Holešová 5, Krasko 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 8/8 – 1/1. Vyloučení: 4 - 6. Diváci: 300.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „Rozhodně nejsem spokojený ani s výsledkem ani s naší hrou. Dělaly jsme technické chyby, které byly způsobeny nekoncentrovaností všech holek. Hlavně ke konci utkání, kdy to bývá o gól, děláme nesmysly. Michalovce v tomto utkání byly týmem, s nímž by se daly uhrát nějaké body.“

František Urban, trenér Iuventa Michalovce: „Byl to celkem dobrý zápas, konečně běhavá házená. Vyrobili jsme spoustu technických chyb. Přestože jsme se na soupeře připravovali, nedokázali jsme zastavit jeho druhou vlnu, kdy to tahal přes křídla na pravé straně. Za rozhodující považuji situace, kdy poté, co domácí hráčky trochu odešly, jsme dupli do tempa, podržely nás brankářky a dokázali jsme se prosadit z protiútoků.“

ŠKP Bratislava – Slávia Partizánske 13:35 (4:15)

Slovan Dusľo Šaľa – BEMACO Prešov 35:20 (18:8)