21.2.2015 otevřeno: 1516 x

Černí Andělé přehráli Zoru Olomouc, Poruba podlehla Michalovcům

Čtyři utkání 16. kola WHIL byla odehrána na českých a slovenských palubovkách v sobotu v podvečer. Vítězství slavily před domácím publikem favorité z Mostu a z Michalovců. Body se dělily v Partizánskem a přesvědčivou výhru vezou z Prešova Zlíňanky.

Baník Most – Zora Olomouc 32:20 (17:10)

Házenkářky Olomouce bojují o účast v play-off a suveréna z Mostu chtěly obrat alespoň o nějaké body. Po úniku domácích mezi 8. a 12. minutou (7:4) dosáhly Olomoučanky koncentrovanou hrou vyrovnání (7:7). Potom se domácí vzpamatovaly a znovu si vzaly zpět výraznější náskok (12:7). Pětibrankový odstup si pak uchovávaly až do konce poločasu, v závěru první třicetiminutovky vedení navýšily dokonce na sedm góĺů (17:10). Ani na začátku druhé půle se Zoře nedařilo Mostečanky přibrzdit a náskok Mostu narostl dokonce na dvanáct tref (25:13). Hostující házenkářky bojovaly o korekci, ale úspěšné byly jen dočasně (26:18). Nakonec si dva body za přesvědčivou výhru připsaly házenkářky Baníku Most, které porazily Zoru Olomouc 32:20.

Nejvíce branek: Szarková 7/1, Súkenníková 7, Jeřábková 6/4 – Berová 5, Salčáková K. 3, Kubáčková 2, Gebre Selassie 2, Salčáková M. 2, Růžičková 2, Hvostaľová 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/0. Vyloučení: 2 - 4. Diváci: 850.

Ľuboš Hudák, trenér týmu Baník Most: „V úvodu se ukázalo, že Olomouc ještě bojuje o postup do play-off. Snažili se nás držet, nám se úvod již tradičně nepovedl. V závěru prvního poločasu už jsme se dostali do tempa a dokázali jsme soupeřkám odskočit, to jsme potvrdili i na začátku druhého poločasu. Potom už jsme měli utkání pod kontrolou a náskok pohodlně udržovali."

Jan Bělka, trenér týmu Zora Olomouc: „Gratuluji soupeři k vítězství, které bylo podle mě zcela zasloužené. Na druhou stranu si však myslím, že odcházíme se vztyčenou hlavou. Největší rozdíl spatřuji v kvalitě brankářek, Dominika Müllnerová měla několik fantastických zákroků. Domácí hráčky z jejích zákroků těžily, dokázaly navyšovat svůj náskok a to byl, podle mého názoru, rozhodující element."

Iuventa Michalovce – Sokol Poruba 29:23 (14:12)

Házenkářky Poruby přijely bojovat na palubovku Michalovců o další body v boji o první příčky tabulky a soupeře opravdu zaskočily. Ve 12. minutě vedly 6:4 a o deset minut později 10:8. Ještě před poločasem ale dokázaly Michalovce vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch. O přestávce měly domácí házenkářky na svém kontě dvoubrankový náskok 14:12. Na začátku druhé půle vedení zvýšily Michalovečanky na šest gólů (19:13) a tento odstup si udržovaly až do konce. Porubanky Šviráková s Rechtorisovou bojovaly o zkorigování manka, i přes kvalitní střelecký výkon ale ve své misi úspěšné nebyly a z výhry se radovaly hráčky Iuventy.

Nejvíce branek: Trehubová 8/1, Krasič 5, Nagyová 4 – Rechtorisová 5/1, Šbiráková 4, Marčíková 3/1. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3 - 4. Diváci: 1000

Jan Beňadik, trenér týmu Sokol Poruba: „Musím poblahopřát soupeři k vítězství. Škoda, že jsme první minuty zaspali. Prohrávali jsme 4:1. Potom jsme se zlepšili a dovolím si říct, že jsme byli v prvním poločase lepší. Přibrzdila nás tři vyloučení. Za výkon v druhém poločase si nezasloužíme dovést domů body. Musíme se koncentrovat na zítřejší zápas.“

Bemaco Prešov – HC Zlín 16:27 (8:15)

Házenkářky Zlína přesvědčivě zvítězily na palubovce Prešova. Domácí házenkářky udržely vyrovnanou hru jen v prvních patnácti minutách. Potom hostující hráčky rychle zvyšovaly svůj náskok (5:8, 6:4) a do kabin si nesly sedmibrankové vedení. I na začátku druhého poločasu jejich náskok narůstal, v závěru už ale v rozhodnutém utkání v tlaku povolily. I tak si ale zlínský tým tažený střelkyněmi Hradilovou, Očadlíkovou a Tóthovou připsal na konto jedenáctibrankovou výhru a dva body.

Nejvíce branek: Harčafurková 5/2, Šutranová 4, Babuková 2 – Hradilová 8/2, Očadlíková 6, Tóthová 4. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2. Vyloučení: 3 – 4.

Peter Sabadka, trenér týmu HC Zlín: „Zápas jsme vyhráli díky naší druhé vlně a dominantní obraně. Je ale škoda, že jsme nevyužili všechny šance. Skvěle chytala domácí brankářka Medveďová, zápas jsme ale vyhráli zaslouženě.“

Slavia Partizánske – Slovan Duslo Šaľa 23:23 (10:12)